ΑΕΚ

Είδε την Κ20 της ΑΕΚ ο Μαϊστόροβιτς

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η Κ20 της ΑΕΚ νίκησε με 3-1 την αντίστοιχη της Ξάνθης, υπό το βλέμμα του νέου τεχνικού διευθυντή της Ένωσης, Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς.

Ο Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς έδωσε το παρών στα Σπάτα και πήρε την πρώτη γεύση από την ΑΕΚ, στην αναμέτρηση της Κ20 με την αντίστοιχη της Ξάνθης.

Ο Σουηδός νέος τεχνικός διευθυντής της Ένωσης βρέθηκε στο γήπεδο και είδε τους "μικρούς" της ομάδας, συνοδευόμενος από τον εκτελεστικό διευθυντή, Ντούσαν Μπάγεβιτς, αλλά και τον chief scout, Αλεχάντρο ντε Μπαρτόλο.

Όσον αφορά στο ματς, η ΑΕΚ έκανε το 1-0 με εκτέλεση πέναλτι του Ασπρόγιαννη στο 41ο λεπτό, με τον Αντωνίου να διευρύνει το προβάδισμα για την Ένωση στο 67ο.

Οι "ακρίτες" μείωσαν σε 2-1 με τον Σαμπαλίδη στο 72', με τον αρχηγό της ΑΕΚ, Ηλία Τσέλιο, να γράφει το τελικό 3-1 στο 71ο λεπτό.

ΑΕΚ: Πάντος, Τάμπας (63' Λούκας), Γιαννούτσος, Κοφσανίδης, Γεωργόπουλος, Γεωργαμλής, Ασπρόγιαννης, Λίτσι, Λεπενιώτης (46' Σπηλιώτης), Τσέλιος, Αντωνίου.

ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Χασαμόγλου, Παπάζογλου, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος, Τραπάρης, Μελισσόπουλος, Κώστας, Σαμπανίδης, Καπτέλι, Ιωσηφίδης.