ΜΟΥΝΤΙΑΛ

"Βουτιά" και κόκκινη κάρτα ο Μακ

Slovakia's Robert Mak celebrates at the end of the Euro 2016 Group B soccer match between Slovakia and England at the Geoffroy Guichard stadium in Saint-Etienne, France, Monday, June 20, 2016. The match ended 0-0. (AP Photo/Pavel Golovkin) AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN

Στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης στη Σκωτία ο Ρόμπερτ Μακ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη και άφησε με 10 παίκτες τη Σλοβακία, καθώς έκανε "βουτιά" για να κερδίσει πέναλτι (videos)

Ο Ρόμπερτ Μακ αποβλήθηκε μόλις στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης της Σλοβακίας στη Σκωτία, για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

Ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ είχε δεχτεί στο 17' την πρώτη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Τζέιμς Φόρεστ και στο 23' προσπάθησε να κερδίσει πέναλτι απ'τον τερματοφύλακα, Κρεγκ Γκόρντον.

Κατάλαβε άμεσα την γκάφα του, σηκώθηκε και συνέχισε τη φάση, όμως ο διαιτητής είχε σταματήσει το ματς και του έδειξε την κίτρινη κάρτα και εν συνεχεία την κόκκινη.