ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Το εξαιρετικό γκολ του Έρικσεν στο Δανία - Αυστραλία (VIDEO)

Denmark's Christian Eriksen, left, scores the opening goal during the group C match between Denmark and Australia at the 2018 soccer World Cup in the Samara Arena in Samara, Russia, Thursday, June 21, 2018. (AP Photo/Gregorio Borgia) AP

Ο Κρίστιαν Έρικσεν άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης της Δανίας με την Αυστραλία με ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση, ύστερα από όμορφη ασίστ του Νικολάι Γιόργκενσεν. (VIDEO)

Η Δανία πήρε το προβάδισμα στο 7ο λεπτό του αγώνα με την Αυστραλία για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου χάρη σε εξαιρετικό γκολ του Κρίστιαν Έρικσεν. Ο Νικολάι Γιόργκενσεν έστρωσε υπέροχα στον μέσο της Τότεναμ, ο οποίος έπιασε ένα τρομερό σουτ στην κίνηση, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Δείτε το 1-0:

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο! Δανία - Αυστραλία με 300+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!

Photo Credits: AP Photo/Peter Morrison, File