ΜΟΥΝΤΙΑΛ

England's Harry Kane celebrates scoring his side's first goal during the group G match against at the 2018 soccer World Cup in the Volgograd Arena in Volgograd, Russia, Monday, June 18, 2018. (AP Photo/Alastair Grant) (AP PHOTO/ALASTAIR GRANT)

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ απέναντι στην Τυνησία με γκολ του Χάρι Κέιν, ύστερα από δέκα λεπτά και 32 δευτερόλεπτα, στον αγώνα για τον 7ο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου (VIDEO)

Με γκολ του Χάρι Κέιν η εθνική Αγγλίας έκανε το 1-0 κόντρα στην Τυνησία, στην Volgograd Arena. Ο επιθετικός της Τότεναμ πήρε το ριμπάουντ μετά την εξαιρετική απόκρουση του Χάσεν στην κεφαλιά του Στόουνς και με πλασέ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ύστερα από δέκα λεπτά και 32 δευτερόλεπτα.

Δείτε το:

Σημειώνεται ότι μόνο ένας Άγγλος ποδοσφαιριστής σκόραρε πιο νωρίς το πρώτο τέρμα της χώρας του σε μία διοργάνωση Παγκοσμίου Κυπέλλου, ο Μπράιαν Ρόμπσον σε 27 δευτερόλεπτα του αγώνα με τη Γαλλία το 1982.

(AP Photo/Alastair Grant)

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο! Αργεντινή - Κροατία με 300+ ειδικά στοιχήματα και προσφορά*-έκπληξη στο Stoiximan.gr (*ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)