ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Η μεγάλη επέμβαση του Κουρτουά στον Νεϊμάρ στο 94' (VIDEO)

Belgium goalkeeper Thibaut Courtois saves from Brazil's Neymar during the quarterfinal match between Brazil and Belgium at the 2018 soccer World Cup in the Kazan Arena, in Kazan, Russia, Friday, July 6, 2018. (AP Photo/Frank Augstein) AP

Ο Νεϊμάρ είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Τιμπό Κουρτουά με εκπληκτική επέμβαση του τη στέρησε. (VIDEO)

Η Βραζιλία γνώρισε την ήττα (1-2) από το Βέλγιο κι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Ο Νέιμαρ έχασε μεγάλη ευκαιρία με εξαιρετικό σουτ να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά ο Τιμπό Κουρτουά με εξαιρετική επέμβαση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων απομάκρυνε την μπάλα σε κόρνερ.

Ήρ​θε η στιγμή να απολαύσεις ​τα προημιτελικά ​τ​ο​υ​ Π​αγκοσμίου Κ​υ​π​έ​λλο​υ​ στο Stoiximan.gr! Αμέτρητα Στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι κάθε μέρα!

Photo credits: AP Photo/Frank Augstein