ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Η γκολάρα του Ντι Μαρία από 30,2 μέτρα για το 1-1 της Αργεντινής (VIDEO)

Argentina's Angel Di Maria celebrates after scoring his side's first goal during the round of 16 match between France and Argentina, at the 2018 soccer World Cup at the Kazan Arena in Kazan, Russia, Saturday, June 30, 2018. (AP Photo/Frank Augstein) AP

Ο Άνχελ Ντι Μαρία με εκπληκτικό σουτ νίκησε τον Ούγκο Λορίς και ισοφάρισε (1-1) για την εθνική Αργεντινής κόντρα στην αντίστοιχη της Γαλλίας. (VIDEO)

Οι εθνικές Αργεντινής και Γαλλίας συγκρούονται στην "Kazan Arena" - live η εξέλιξη του ματς από το Sport24.gr - κι ο Αντουάν Γκριεζμάν με εκτέλεση πέναλτι - στο οποίο υπέπεσε ο Μάρκος Ρόχο ανατρέποντας τον Κιλιάν Εμπαπέ - άνοιξε το σκορ για τους "μπλε".

Η "αλμπισελέστε", ωστόσο, έφθασε στο πρώτο ημίχρονο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο. Ο Άνχελ Ντι Μαρία πέτυχε το πρώτο του γκολ στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2018, καθώς με εκπληκτικό σουτ στο 41ο λεπτό νίκησε τον Ούγκο Λορίς. Δείτε στο παρακάτω video πώς ήλθε η ισοφάριση για την Αργεντινή:

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις τα νοκ-άουτ! Γαλλία - Αργεντινή με 300+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!

Photo credits: AP Photo/Frank Augstein