ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Τα γκολ στο Ουρουγουάη - Ρωσία (VIDEO)

AP PHOTO/REBECCA BLACKWELL

Ο Λουίς Σουάρες άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση της Ουρουγουάης με τη Ρωσία χάρη σε έξυπνη εκτέλεση φάουλ.

Ο Λουίς Σουάρες σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική για την Ουρουγουάη στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο επιθετικός τη Μπαρτσελόνα εκτέλεσε έξυπνα ένα φάουλ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Ρωσία και έκανε το 1-0.

Ο 30χρονος φορ έστησε την μπάλα μέσα στο ημικύκλιο της περιοχής και εκτέλεσε συρτά, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το τείχος που χάλασε και να καταλήγει στην κλειστή γωνία του Ίγκορ Ακινφέεβ.

Με αυτό το τέρμα έφτασε τα 7 σε Παγκόσμιο Κύπελλο, με συνέπεια να βρίσκεται ένα τέρμα πίσω από τον αρχισκόρερ της "σελέστε" στη διοργάνωση, Όσκαρ Μίγκες (5 γκολ το 1950, 3 γκολ το 1954).

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 23', σε κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Ντιέγκο Λασάλτ ο οποίος επιχείρησε ένα δυνατό σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στον Ντένις Τσερίσεβ, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα του Ακινφέεβ για το 2-0 της Ουρουγουάης.

Photo credits: AP Photo/Rebecca Blackwell

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο! Ουρουγουάη - Ρωσία με 300+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!