ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Χαλάζι στην αρχή, Μέρτενς στο τέλος

Το χαλάζι στο φιλικό, Βέλγιο - Τυνησία

Το Βέλγιο νίκησε 1-0 την Τυνησία με γκολ του Μέρτενς στις Βρυξέλλες, με το φιλικό να έχει διακοπεί για μισή ώρα λόγω χαλαζόπτωσης. Ανησυχία για Λουκακού! (videos)

Με νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά του το Βέλγιο, καθώς επικράτησε με 1-0 της Τυνησία στις Βρυξέλλες, όπου η έντονη χαλαζόπτωση διέκοψε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου το ματς για περίπου 30 λεπτά.

Ο Ντρις Μέρτενς πέτυχε στο 89' το μοναδικό γκολ του ματς, ο Ρομελού Λουκακού μπήκε στο ματς στο 62' και στο 91' αντικαταστάθηκε λόγω ενός μικρού τραυματισμού (μικρού όπως φάνηκε, θα δείξουν οι εξετάσεις).

ΒΕΛΓΙΟ: Κουρτουά, Αλντερβάιρελντ (46' Βάντεν Μπόρε), Κομπανί, Βαν Μπούιτεν, Βερτόνχεν, Ντεμπελέ, Ντεφούρ, Φελαϊνί (46' Μέρτενς), Μιραλάς (62' Σαντλί), Αζάρ (74' Γιανουζάι), Οριζί (62' Λουκακού).