COPA LIBERTADORES

Πρόκριση στους "4" για την Σάο Πάουλο

Σάο Πάουλο

Η Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε με 2-1 την Σάο Πάουλο όμως αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Copa Libertadores. Και τα τρία γκολ σε διάστημα 8 λεπτών (VIDEO).

Η Σάο Πάουλο έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε την πρόκριση στους "4" του Copa Libertadores αν και έχασε με 2-1 από την Ατλέτικο Μινέιρο, αφού στο πρώτο παιχνίδι είχε κερδίσει με 1-0.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Κάσερες με την βοήθεια της τύχης και του Ντενίς. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Κάρλος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της Μινέιρο που κρατούσε την πρόκριση στα... πόδια της.

Στο 15ο λεπτό, ωστόσο, ο Μαϊκόν με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, μείωσε σε 2-1 και χάρισε την πρόκριση στην Σάο Πάουλο.

Η αντίπαλος των τρικολόρ θα προκύψει από το ζευγάρι Ροσάριο Σεντράλ - Ατλέτικο Νασιονάλ.