COPA LIBERTADORES

Ο τίτλος θα παιχτεί στην Κολομβία

Ιντεπεντιέντε ντελ Βάγιε και Ατλέτικο Νασιονάλ

Ιντεπεντιέντε ντελ Βάγιε και Ατλέτικο Νασιονάλ έμειναν στο 1-1 στο Εκουαδόρ και ο φετινός τίτλος του Libertadores θα παιχτεί στον επαναληπτικό στην Κολομβία (VIDEOS).

Ματς γιορτή στο "Estadio Olímpico" του Εκουαδόρ με την έκπληξη της φετινής διοργάνωσης, Ιντεπεντιέντε ντελ Βάγιε, να φιλοξενεί την Ατλέτικο Νασιονάλ στον πρώτο τελικό του Copa Libertadores.

Λίγο πριν τη σέντρα του αγώνα είχαμε χορούς, μουσικές, πυροτεχνήματα και άλλες όμορφες εικόνες. Καθαρά αγωνιστικά το παιχνίδι ήταν σκληρό με την σκοπιμότητα να έχει τον πρώτο λόγο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό μετά από ατομική ενέργεια του Μπέρτιο και σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Το παιχνίδι είχε κάποιες φάσεις κυρίως από στημένες μπάλες, όμως έλειψαν οι μεγάλες στιγμές μπροστά από τις δυο εστίες.

Το τελικό 1-1 έγραψε ο Μίνα στο 87ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ και λάθος εκτίμηση του Αρμάνι. Ο γκολκίπερ της Νασιονάλ δεν έδιωξε σωστά και ο αμυντικός από το Εκουαδόρ με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.