COPA LIBERTADORES

Νίκη με δέκα παίκτες για την Πούμας

Βερόν Πούμας

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο Μεξικό ανάμεσα στην Πούμας με την Εμελέκ με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα, αλλά να κερδίζουν στο τέλος. Δείτε όλα τα γκολ της Παρασκευής (VIDEOS).

Στο ματς της Ιντεπεντιέντε με την Κόλο Κόλο τα πάντα κρίθηκαν μέσα σε τρία λεπτά. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 63ο λεπτό με όμορφη κίνηση και πλασέ του Παρέδες για να ισοφαρίσει ο Τζέφερσον στο 66' με κοντινό πλασέ.

Στο Περού τώρα, η Πενιαρόλ του Ντιέγκο Φορλάν άνοιξε το σκορ στο 40' μετά από λάθος εκτίμηση του αμυντικού δίδυμου και σουτ του Αγκιάρ. Η Σπόρτινγκ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με κεφαλιά του Ροντρίγκες στο 75ο λεπτό.

Η καλύτερη αναμέτρηση πάντως έγινε στο Μεξικό. Η Πούμας προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ για να ισοφαριστεί σε 2-2 και να μείνει με δέκα παίκτες στο 64ο λεπτό. Παρόλα αυτά ο Αλκόμπα και ο Μίνα με αυτογκόλ χάρισαν το τρίποντο στους Μεξικάνους.