COPA LIBERTADORES

Ματσάρα και ισοπαλία στο Ρίβερ Πλέιτ - Παλμέιρας

Ρίβερ Πλέιτ Ουρουγουάη

Τρία παιχνίδια για το Κόπα Λιμπερταδόρες τα ξημερώματα της Τετάρτης. Τέσσερα γκολ στο Ρίβερ Πλέιτ - Παλμέιρας, νίκη για Ντεπορτίβο Ταχίρα και... κουλούρια στο Σάντα Φε - Σέρο Πορτένιο (VIDEOS).

Δυο φορές προηγήθηκε στο σκορ η Παλμέιρας μέσα στο (Estadio Domingo Burgueño Miguel) όμως δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό. Η Ρίβερ Πλέιτ (από την Ουρουγουάη) ισοφάρισε με πέναλτι και στο τέλος με γκολάρα του Μοντελόνγκο με αποτέλεσμα να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Στο παιχνίδι αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά ο Ζε Ρομπέρτο που βαδίζει στα 42 του χρόνια!

Στο άλλο ματς η Ντεπιρτίβο άνοιξε το σκορ με καταπληκτική κεφαλιά του Μοσκέρα, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ήρθε το 2-0 από τον Γκρέκο πάλι με το κεφάλο. Το μόνο που κατάφερε η Ολίμπια ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Νούνιες μετά από φανταστική ασίστ του Πιτόνι.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Ολίμπια έπαιζε με δέκα από το 41ο λεπτό λόγω της αποβολής του Ρολόν. Τέλος Σάντα Φε και Σέρο Πορτένιο έμειναν στο 0-0.