COPA LIBERTADORES

Η Ουρακάν τα έχανε, η Σπόρτινγκ Κριστάλ τα έβαζε

Σπόρτινγκ Κριστάλ

Η Σπόρτινγκ Κριστάλ κέρδισε με 3-2 την Ουρακάν για το Κόπα Λιμπερταδόρες με τους φιλοξενούμενους να χάνουν ένα τσουβάλι ευκαιρίες. Έκανε το 3 στα 3 η Ατλέτικο Νασιονάλ (VIDEOS).

Δυο παιχνίδια τα ξημερώματα της Τετάρτης (στην Ελλάδα) για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Η Ουρακάν φιλοξενήθηκε από την Σπόρτινγκ Κριστάλ, σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με πέντε γκολ.

Οι Αργεντίνοι έχασαν σωρεία ευκαιριών για να ανοίξουν το σκορ, όμως βρέθηκαν πίσω με 1-0 στο 26ο λεπτό. Η πίεση τους συνεχίστηκε, όμως οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 και στη συνέχεια το 3-0. Ένα λεπτό αργότερα ήρθε η μείωση του σκορ για να γίνει το 3-2 στο 77' και να πάρει φωτιά το ματς. Παρόλα αυτά δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος.

Στο άλλο ματς η Ατλέτικο Νασιονάλ ήταν ανώτερη από την Πενιαρόλ και δίκαια κέρδισε με 2-0 με το σκορ να μπορούσε να είναι μεγαλύτερο.