COPA LIBERTADORES

Γκολ, νεύρα και παραλίγο κυνήγι στον διαιτητή

Νίκη στο 94ο λεπτό η Τρουχιγιάνος σε ένα τρελό ματς απέναντι στην Δε Στρόνγκεστ. Πάρτι πρόκρισης για Νασιονάλ και Τολούκα. Επεισοδιακό ματς στην Αργεντινή (VIDEOS).

Τέσσερα παιχνίδια τα ξημερώματα της Τρίτης (13/4) για τη φάση των ομίλων του Copa Libertadores. Τολούκα και Ατλέτικο Νασιονάλ κέρδισαν Σαν Λορένσο και Σπόρτινγκ Κριστιάλ, σφραγίζοντας έτσι την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η Τρουχιγιάνος νίκησε 2-1 την Δε Στρόνγκεστ με πέναλτι στο 94ο λεπτό, σε ένα ματς όπου τα δυο πρώτα τέρματα μπήκαν με απευθείας εκτελέσεις φάουλ.

Τέλος, η Ουρακάν έμεινε στο 0-0 με την Πενιαρόλ σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι όπου είχαμε επεισόδια εντός αγωνιστικού χώρου λόγω των αποφάσεων του διαιτητή (ακυρώθηκαν δυο γκολ), τον οποίο μόνο στο κυνήγι δεν πήραν.