COPA LIBERTADORES

Απέδρασε με αυτογκόλ στο 91' η Κορίνθιανς

Λούκα

Τρία παιχνίδια για το Κόπα Λιμπερταδόρες τα ξημερώματα της Πέμπτης. Διπλά για Μινέιρο και Κορίνθιανς, νίκη για την Τολούκα (VIDEOS).

Η Μελγάρ προηγήθηκε στο σκορ με τον Φερνάντες μετά από πολλά λάθη στην άμυνα της Μινέιρο που ισοφάρισε, ωστόσο, λίγα λεπτά αργότερα με καταπληκτικό γκολ-σουτ του Καριόκα. Οι Βραζιλιάνοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ στο 39ο λεπτό με τον Πάτριτς.

Στο άλλο ματς η Κορίνθιανς έφυγε με διπλό από την έδρα της Κομπρεσάλ έχοντας στο πλευρό της και τον παράγοντα τύχη. Μετά από ένα γύρισμα από τα δεξιά, ο Εσκαλόνα... εσκάλωσε και έδιωξε λάθος τη μπάλα με αποτέλεσμα να μπει στα δίχτυα της ομάδας του στο 91ο λεπτό.

Τέλος η Τολούκα νίκησε με 2-0 την Γκρέμιο με τον Τριβέριο να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά και να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του από την άσπρη βούλα.