ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Οι ξένες περιγραφές στο γκολ του Μήτρογλου

ÐÁÃÊÏÓÌÉÏ ÊÕÐÅËËÏ / ÐÑÏÊÑÉÌÁÔÉÊÁ / ÂÅËÃÉÏ - ÅËËÁÄÁ / WORLD CUP / PRELIMINARY / BELGIUM - GREECE (Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ακούστε πώς περιέγραψαν οι ξένοι σπίκερ το γκολ του Κώστα Μήτρογλου στην αναμέτρηση της Ελλάδας με το Βέλγιο για την 5η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018. (VIDEOS)

H Εθνική, παρότι αγωνίστηκε για περισσότερα 30 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Παναγιώτη Ταχτσίδη, κατάφερε να φύγει απ' το Βέλγιο με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), παραμένοντας ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης, αλλά και της πρώτης θέσης του ομίλου.

Το σκορ για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα άνοιξε λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κώστας Μήτρογλου, ύστερα από υπέροχη κεφαλιά-ασίστ του Ταχτσίδη.