ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Γκούμας: ''Είναι ειρωνία''

Γκούμας INTIME SPORTS

Η Εθνική μας ομάδα Κ19 γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από τους Ρώσους, στον ημιτελικό του Euro, αλλά ο ομοσπονδιακός τεχνικός Γιάννης Γκούμας εξήρε τους παίκτες του για το πάθος που έβγαλαν, κάνοντας λόγο για ειρωνία.

Με τα καλύτερα λόγια για τους Έλληνες διεθνείς και τις προσπάθειες που κατέβαλαν σε όλο το τουρνουά μίλησε ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιάννης Γκούμας, μετά τη λήξη του ημιτελικού κόντρα στη Ρωσία. Αναλυτικά όσα είπε:

''Είναι ειρωνεία το γεγονός ότι στην καλύτερή μας εμφάνιση δεχθήκαμε τέσσερα γκολ, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η εικόνα μας ήταν πολύ καλή και χάσαμε δύο σπουδαίες ευκαιρίες. Αν είχαμε προηγηθεί η έκβαση του αγώνα θα ήταν διαφορετική.

Και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά, όμως από δύο αμυντικά λάθη δεχθήκαμε ισάριθμα γκολ μέσα σε ένα λεπτό, με συνέπεια οι παίκτες να χάσουν την ψυχολογία. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για τη σημερινή τους προσπάθεια και το πάθος που έδειξαν σε όλο το τουρνουά''.