Επιθετικός ζήτησε να ακυρωθεί το γκολ του!

Ο επιθετικός του Τσικλητήρα Πύλου, Γιώργος Καλδής, προέβη σε μία αξιέπαινη κίνηση, καθώς παραδέχθηκε πως έκανε χέρι στο γκολ που πέτυχε. Ο διαιτητής το ακύρωσε και του έδειξε "μπλε" κάρτα (video)

Το παιχνίδι ήταν για τις ερασιτεχνικές κατηγορίες της Μεσσηνίας και συγκεκριμένα ανάμεσα στον  ΑΕ Λογγά με τον Τσικλητήρα Πύλου.

Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 2-0, όμως ενώ το σκορ ήταν στο 0-0 ο επιθετικός του Τσικλητήρα προέβη σε μία κίνηση που σπάνια βλέπουμε στο ποδόσφαιρο.

Ο Γιώργος Καλδής, λοιπόν, σκόραρε με το χέρι (1-0), όμως στη συνέχεια παραδέχθηκε πως έκανε παράβαση στον διαιτητή που με τη σειρά του το ακύρωσε.

Μάλιστα ο διαιτητής του έδειξε την "μπλε" κάρτα, κάτι που βλέπουμε σπάνια σε ποδοσφαιρικούς αγώνες, με τον κόσμο να αποθεώνει τον ποδοσφαιριστή. Τι είναι όμως η "μπλε" κάρτα;

Η "μπλε κάρτα" είναι το βασικό μέσο που έχει στη διάθεσή του ο διαιτητής για να επιβραβεύσει δημόσια μια ενέργεια ποδοσφαιριστή ή προπονητή που προωθεί το "δίκαιο παιχνίδι" (fair play). Η επίδειξή της πρέπει να γίνεται με τρόπο καθαρό και έντονο, ώστε να την αντιλαμβάνονται οι θεατές.

ΛΙΣΤΕΣ

ΛΙΣΤΕΣ

Οι δέκα φιγούρες των ATM

Στην αναμονή για τα 60 ευρώ, εντοπίσαμε το new entry της καθημερινότητάς μας και σου το παρουσιάζουμε μέσα από τις πιο συνηθισμένες μορφές του.

ΧΙΟΥΜΟΡ

ΧΙΟΥΜΟΡ

Το πρώτο 24ωρο του 'άνεργου' Αντώνη Σαμαρά

Το ΟΝΕΜΑΝ ακολουθεί λεπτός προς λεπτό την πρώτη μέρα του πρώην πρωθυπουργού μακριά από την προεδρία της Νέας Δημοκρατίας.