Χωρίς νικητή στη Νέα Σμύρνη, στο 1-1 Πανιώνιος - Ατρόμητος

Κόρμπος, Ουμπίντες ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ντεμπούτο στον πάγκο του Πανιωνίου έκανε ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο φιλικό της Κυριακής (14/8) με τον Ατρόμητο (1-1). Σκόραραν οι Ανσαριφάρντ (19') και Λε Ταλέκ (62'). Υπέγραψε για ένα χρόνο ο Βοσνιάδης στους Νεοσμυρνιώτες.

Ο Πανιώνιος υποδέχτηκε τον Ατρόμητο στη Νέα Σμύρνη, σε φιλικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής (14/8). Για πρώτη φορά στον πάγκο των "κυανέρυθρων" ήταν ο Σέρβος Βλάνταν Μιλόγεβιτς, που είδε την ομάδα του να προηγείται με τον Ανσαριφάρντ στο 19', αλλά να δέχεται την ισοφάριση από τον Λε Ταλέκ στο 62'.

Παρών στις εξέδρες και το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Πανιωνίου, ο Παναγιώτης Βοσνιάδης. Ο 27χρονος τερματοφύλακας βρέθηκε το απόγευμα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο. Το 1-0 στο φιλικό έκανε η ομάδα της Πλατείας στο 19'. Ο Ανσαριφάρντ πέρασε τον Παπαδόπουλο, τον πρώην γκολκίπερ του Πανιωνίου, και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ( 1-0).

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και δεύτερο γκολ στο 30', όταν ο Ιρανός Μασούντ έδωσε στον Μασούρα και αυτός με το σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μασούρας έδωσε στον Ανσαριφάρντ, αυτός στον Μπεν, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ, υποχρεώνοντας τον Παπαδόπουλο σε απόκρουση.

Ο Ατρόμητος ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο μέρος και κατόρθωσε να σημειώσει το 1-1. Ήταν στο 61ο λεπτό, όταν ο Λε Ταλέκ έπιασε την κεφαλιά, με τον θεοδωρόπουλο να μην είναι σε θέση να απομακρύνει. Ακολούθησαν αρκετές αλλαγές από τους δύο προπονητές, με τον Πανιώνιο να απειλεί στα τελευταία λεπτά. Στο 83' το σουτ του Μασούντ εξουδετέρωσε ο Γκορμπούνοφ, ενώ ο Λευκορώσος "έπιασε" και το μακρινό σουτ του Ολαϊτάν στο 89'.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Β. Μιλόγεβιτς): Θεοδωρόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μπεν, Μασούντ, Ανσαριφάρντ. Έπαιξαν και οι: Πατσατζόγλου, Ολαϊτάν, Τασουλής, Καθάριος, Γκιοατά, Ντουρμισάι, Κρητικός, Πινιώτης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τρ. Δέλλας): Ν. Παπαδόπουλος, Γκουγκούδης, Ζησόπουλος, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Ούμπιντες, Μπρίτο, Μπάγκα, Βασιλείου, Λημνιός, Δ. Παπαδόπουλος. Έπαιξαν και οι: Κιβρακίδης, Κατράνης, Γροντής, Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Λε Ταλέκ, Φυτανίδης, Τσατσόπουλος, Μπαστακός, Νάτσος, Κεϊτά.

Photo credits: ACTION IMAGES