To πρόγραμμα του πρώτου γύρου της Super League

To πρόγραμμα του πρώτου γύρου της Super League

Η Super League ανακοίνωσε το πρόγραμμα του πρώτου γύρου, το οποίο εγκρίθηκε ομόφωνα ύστερα απ' τη σημερινή (08/09) συνεδρίαση του ΔΣ του συνεταιρισμού. Δείτε αναλυτικά τις ημερομηνίες των ντέρμπι.

Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου ανακοίνωσε το βράδυ της Παρασκευής (08/09) η Super League, το οποίο είχε εγκριθεί ομόφωνα λίγες ώρες νωρίτερα κατά τη συνεδρίαση του ΔΣ του συνεταιρισμού.

Σε ό,τι αφορά στα ντέρμπι, το ΑΕΚ - Ολυμπιακός, που ανοίγει την αυλαία των σπουδαίων αναμετρήσεων του φετινού πρωταθλήματος, θα λάβει χώρα την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου στις 20:30.

Από εκεί και πέρα το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ θα γίνει την Κυριακή 22 Οκτωβρίου (20:30), το "αιώνιο" ντέρμπι μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού το Σάββατο 28 Οκτωβρίου (19:30), το ΑΕΚ - ΠΑΟΚ την Κυριακή 5 Νοεμβρίου (19:30), το Παναθηναϊκός - ΑΕΚ την Κυριακή 19 Νοεμβρίου (19:30), ενώ το ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου (19:30).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ:

4η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 16/09/2017 16:00 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Σάββατο 16/09/2017 18:15 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Σάββατο 16/09/2017 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Κυριακή 17/09/2017 16:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Κυριακή 17/09/2017 18:15 Α.Ε.Λ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Κυριακή 17/09/2017 18:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Α.Ο.Κ.

Κυριακή 17/09/2017 20:30 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 18/09/2017 19:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

5η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 23/09/2017 16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σάββατο 23/09/2017 18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964

Σάββατο 23/09/2017 20:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κυριακή 24/09/2017 16:00 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Κυριακή 24/09/2017 18:15 Α.Ο.Κ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Κυριακή 24/09/2017 18:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Λ.

Κυριακή 24/09/2017 20:30 Α.Ε.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Δευτέρα 25/09/2017 19:30 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 30/09/2017 16:00 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Σάββατο 30/09/2017 18:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Σάββατο 30/09/2017 20:30 Α.Ε.Λ. - Π.Α.Ο.Κ.

Κυριακή 01/10/2017 16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Κυριακή 01/10/2017 18:15 Α.Ο.Κ. - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Κυριακή 01/10/2017 18:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Κυριακή 01/10/2017 20:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 02/10/2017 19:30 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

7η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 14/10/2017 16:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σάββατο 14/10/2017 18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Σάββατο 14/10/2017 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή 15/10/2017 16:00 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ

Κυριακή 15/10/2017 18:15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Α.Ο.Κ.

Κυριακή 15/10/2017 18:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Κυριακή 15/10/2017 20:30 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 16/10/2017 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ε.Λ.

8η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 21/10/2017 16:00 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Σάββατο 21/10/2017 18:15 Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Σάββατο 21/10/2017 20:30 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κυριακή 22/10/2017 16:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Κυριακή 22/10/2017 18:15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Κυριακή 22/10/2017 18:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Α.Ε.Λ.

Κυριακή 22/10/2017 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

Δευτέρα 23/10/2017 19:30 Α.Ε.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

9η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 28/10/2017 15:00 Α.Ε.Λ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Σάββατο 28/10/2017 17:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ο.Κ.

Σάββατο 28/10/2017 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή 29/10/2017 15:00 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Κυριακή 29/10/2017 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Κυριακή 29/10/2017 17:15 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Κυριακή 29/10/2017 19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 30/10/2017 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

10η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 04/11/2017 15:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Σάββατο 04/11/2017 17:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Σάββατο 04/11/2017 19:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κυριακή 05/11/2017 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Κυριακή 05/11/2017 17:15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Κυριακή 05/11/2017 17:15 Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Λ.

Κυριακή 05/11/2017 19:30 Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.

Δευτέρα 06/11/2017 19:30 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964

11η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 18/11/2017 15:00 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - Α.Ο.Κ.

Σάββατο 18/11/2017 17:15 Α.Ε.Λ. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Σάββατο 18/11/2017 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Κυριακή 19/11/2017 15:00 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Κυριακή 19/11/2017 17:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Κυριακή 19/11/2017 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Κυριακή 19/11/2017 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 20/11/2017 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

12η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 25/11/2017 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Σάββατο 25/11/2017 17:15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ

Σάββατο 25/11/2017 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Κυριακή 26/11/2017 15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

Κυριακή 26/11/2017 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Κυριακή 26/11/2017 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ε.Λ.

Κυριακή 26/11/2017 19:30 Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Δευτέρα 27/11/2017 19:30 Α.Ε.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

13η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 02/12/2017 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ο.Κ.

Σάββατο 02/12/2017 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Π.Α.Ο.Κ.

Σάββατο 02/12/2017 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Κυριακή 03/12/2017 15:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Κυριακή 03/12/2017 17:15 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Κυριακή 03/12/2017 17:15 Α.Ε.Λ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Κυριακή 03/12/2017 19:30 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ε.Κ.

Δευτέρα 04/12/2017 19:30 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

14η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 09/12/2017 15:00 Α.Ε.Λ. - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

Σάββατο 09/12/2017 17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σάββατο 09/12/2017 19:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κυριακή 10/12/2017 15:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Κυριακή 10/12/2017 17:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Κυριακή 10/12/2017 17:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964

Κυριακή 10/12/2017 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Δευτέρα 11/12/2017 19:30 Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Κ.

15η Αγωνιστική

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ

Σάββατο 16/12/2017 15:00 Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Σάββατο 16/12/2017 17:15 Α.Ε.Κ. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Σάββατο 16/12/2017 19:30 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Π.Α.Ο.Κ.

Κυριακή 17/12/2017 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Κυριακή 17/12/2017 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Κυριακή 17/12/2017 17:15 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 - Α.Ε.Λ.

Κυριακή 17/12/2017 19:30 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Δευτέρα 18/12/2017 19:30 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24