Το πρόγραμμα της Superleague 2015-2016

Πρόγραμμα Superleague

Το πρόγραμμα της Superleague 2015-2016

Το βράδυ της Τρίτης (14/7) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Superleague 2015-2016. Ολυμπιακός - Πανιώνιος, Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - Πλατανιάς στην πρεμιέρα. Την 11η αγωνιστική το ντέρμπι των ''αιωνίων''.

Στην έδρα του με τον Πανιώνιο κοντράρεται στην πρεμιέρα της Superleague 2015-2016 ο πρωταθλητής Ολυμπιακός. Ο Παναθηναϊκός θα φιλοξενηθεί στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό, ενώ η ΑΕΚ που επέστρεψε στην μεγάλη κατηγορία θα υποδεχτεί στο ΟΑΚΑ τον Πλατανιά.

Το πρώτο ντέρμπι της προσεχούς σεζόν θα πραγματοποιηθεί στην 4η αγωνιστική (19-20-21 Σεπτεμβρίου), οπότε και ο ΠΑΟΚ θα υποδεχτεί στην Τούμπα την ΑΕΚ. Ο Δικέφαλος του Βορρά έχει στην έδρα του και τα άλλα δύο ντέρμπι, με Ολυμπιακό (6η αγωνιστική) και Παναθηναϊκό (8η αγωνιστική).

Στην 11η αγωνιστική (21-22-23 Νοεμβρίου) θα γίνει το ντέρμπι των ''αιωνίων''. Ο Παναθηναϊκός θα παίξει στην έδρα του με τον Ολυμπιακό. Η πρεμιέρα λοιπόν του νέου πρωταθλήματος στις 22 Αυγούστου, ενώ η αυλαία της κανονικής διάρκειας στις 17 Απριλίου με την 30ή αγωνιστική. Αξιοσημείωτο ότι όλα τα ντέρμπι  μεταξύ Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ θα γίνουν από την 4η έως την 11η αγωνιστική.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

1η Αγωνιστική 22-23-24/8/15

Ολυμπιακός-Πανιώνιος

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ-SKODA Ξάνθη

Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή-Ηρακλής

Ομάδα Β (Βέροια)-ΠΑΣ Γιάννινα

Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ-Πλατανιάς

Ατρόμητος-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

 

2η Αγωνιστική 29-30-31/8/15

Πανθρακικός-Ομάδα Β (Βέροια)

ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ

Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

SKODA Ξάνθη-ΑΕΚ

Παναθηναϊκός-Καλλονή

Πλατανιάς-Ατρόμητος

Ηρακλής-Πανιώνιος

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ολυμπιακός

 

3η Αγωνιστική 12-13-14/9/15

Ομάδα Β (Βέροια)-ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός-Πανθρακικός

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος-SKODA Ξάνθη

Πανιώνιος-Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός-Πλατανιάς

Ηρακλής-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

 

4η Αγωνιστική 19-20-21/9/15

Παναιτωλικός-Ομάδα Β (Βέροια)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Πανθρακικός-Καλλονή

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος

Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος

SKODA Ξάνθη-Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Πλατανιάς-Ηρακλής

 

5η Αγωνιστική 26-27-28/9/15

Ομάδα Β (Βέροια)-ΑΕΚ

Καλλονή-Παναιτωλικός

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Πανιώνιος-Πανθρακικός

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Αστέρας Τρίπολης

Ηρακλής-SKODA Ξάνθη

Παναθηναϊκός-Πλατανιάς

 

6η Αγωνιστική 3-4-5/10/15

Καλλονή-Ομάδα Β (Βέροια)

ΑΕΚ-Ατρόμητος

Παναιτωλικός-Πανιώνιος

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Πανθρακικός-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής

Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς

SKODA Ξάνθη-Παναθηναϊκός

 

7η Αγωνιστική 17-18-19/10/15

Ομάδα Β (Βέροια)-Ατρόμητος Αθ.

Πανιώνιος-Καλλονή

Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Παναιτωλικός

Ηρακλής-ΠΑΟΚ

Πλατανιάς-Πανθρακικός

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης-SKODA Ξάνθη

 

8η Αγωνιστική 24-25-26/10/15

Πανιώνιος-Ομάδα Β (Βέροια)

Ατρόμητος-Ολυμπιακός

Καλλονή-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

ΑΕΚ-Ηρακλής

Παναιτωλικός-Πλατανιάς

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Πανθρακικός-SKODA Ξάνθη

ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

 

9η Αγωνιστική 31/10 & 1-2/11/15

Ομάδα Β (Βέροια)-Ολυμπιακός

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Πανιώνιος

Ηρακλής-Ατρόμητος

Πλατανιάς-Καλλονή

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

SKODA Ξάνθη-Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός

 

10η Αγωνιστική 7-8-9/11/2015

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ομάδα Β (Βέροια)

Ολυμπιακός-Ηρακλής

Πανιώνιος-Πλατανιάς

Ατρόμητος Αθ.-Παναθηναϊκός

Καλλονή-SKODA Ξάνθη

ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ-Πανθρακικός

 

11η Αγωνιστική 21-22-23/11/2015

Ομάδα Β (Βέροια)-Ηρακλής

Πλατανιάς-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

SKODA Ξάνθη-Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος Αθ.

ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή

Πανθρακικός-ΑΕΚ

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

 

12η Αγωνιστική 28-29-30/11/15

Πλατανιάς-Ομάδα Β (Βέροια)

Ηρακλής-Παναθηναϊκός

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-SKODA Ξάνθη

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος-Πανθρακικός

Καλλονή-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Παναιτωλικός

 

13η Αγωνιστική 5-6-7/12/15

Ομάδα Β (Βέροια)-Παναθηναϊκός

SKODA Ξάνθη-Πλατανιάς

Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής

ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Πανθρακικός-Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

Παναιτωλικός-Ατρόμητος

ΑΕΚ-Καλλονή

 

14η Αγωνιστική 12-13-14/12/2015

SKODA Ξάνθη-Ομάδα Β (Βέροια)

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα

Ηρακλής-Πανθρακικός

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Πανιώνιος-ΑΕΚ

Ατρόμητος Αθ.-Καλλονή

 

15η Αγωνιστική 19-20-21/12/2015

Ομάδα Β (Βέροια)-Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΣ Γιάννινα-SKODA Ξάνθη

Πανθρακικός-Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ-Πλατανιάς

Παναιτωλικός-Ηρακλής

ΑΕΚ-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Καλλονή-Ολυμπιακός

Ατρόμητος Αθ.-Πανιώνιος

 

16η Αγωνιστική 2-3-4/1/16

ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Β (Βέροια)

Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός

SKODA Ξάνθη-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

Πλατανιάς-ΑΕΚ

Ηρακλής-Καλλονή

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ατρόμητος

Πανιώνιος-Ολυμπιακός

 

17η Αγωνιστική 9-10-11/1/16

Ομάδα Β (Βέροια)-Πανθρακικός

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ-SKODA Ξάνθη

Καλλονή-Παναθηναϊκός

Ατρόμητος-Πλατανιάς

Πανιώνιος-Ηρακλής

Ολυμπιακός-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

 

18η Αγωνιστική 16-17-18/1/16

ΠΑΟΚ-Ομάδα Β (Βέροια)

Πανθρακικός-Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή

SKODA Ξάνθη-Ατρόμητος

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Πλατανιάς-Ολυμπιακός

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Ηρακλής

 

19η Αγωνιστική 23-24-25/1/16

Ομάδα Β (Βέροια)-Παναιτωλικός

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Καλλονή-Πανθρακικός

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός-SKODA Ξάνθη

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Παναθηναϊκός

Ηρακλής-Πλατανιάς

 

20ή Αγωνιστική 30-31/1 & 1/2/2016

ΑΕΚ-Ομάδα Β (Βέροια)

Παναιτωλικός-Καλλονή

ΠΑΟΚ-Ατρόμητος

Πανθρακικός-Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

SKODA Ξάνθη-Ηρακλής

Πλατανιάς-Παναθηναϊκός

 

21η Αγωνιστική 6-7-8/2/16

Ομάδα Β (Βέροια)-Καλλονή

Ατρόμητος-ΑΕΚ

Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Πανθρακικός

Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα

Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός-SKODA Ξάνθης

 

22η Αγωνιστική 13-14-15/2/16

Ατρόμητος - Ομάδα Β (Βέροια)

ΑΕ Καλλονής - Πανιώνιος

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Παναιτωλικός - Ομάδα Α (Κέρκυρα)

ΠΑΟΚ - Ηρακλής

Πανθρακικός - Πλατανιάς

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός

Skoda Ξάνθη - Αστέρας Τρ.

 

23η Αγωνιστική 20-21-22/2/16

Ομάδα Β (Βέροια)-Πανιώνιος

Ολυμπιακός-Ατρόμητος

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Καλλονή

Ηρακλής-ΑΕΚ

Πλατανιάς-Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

SKODA Ξάνθη-Πανθρακικός

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα

 

24η Αγωνιστική 27-28-29/2/16

Ολυμπιακός-Ομάδα Β (Βέροια)

Πανιώνιος-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Ατρόμητος-Ηρακλής

Καλλονή-Πλατανιάς

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός-SKODA Ξάνθη

ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

Πανθρακικός-ΠΑΣ Γιάννινα

 

25η Αγωνιστική 5-6-7/3/2016

Ομάδα Β (Βέροια)-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Ηρακλής-Ολυμπιακός

Πλατανιάς-Πανιώνιος

Παναθηναϊκός-Ατρόμητος Αθ.

SKODA Ξάνθη-Καλλονή

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Πανθρακικός-ΠΑΟΚ

 

26η Αγωνιστική 12-13-14/3/2016

Ηρακλής-Ομάδα Β (Βέροια)

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-Πλατανιάς

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Πανιώνιος-SKODA Ξάνθη

Ατρόμητος Αθ.-Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ-Πανθρακικό

Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

 

27η Αγωνιστική 19-20-21/3/2016

Ομάδα Β (Βέροια)-Πλατανιάς

Παναθηναϊκός-Ηρακλής

SKODA Ξάνθη-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος

Πανθρακικός-Ατρόμητος Αθ.

ΠΑΟΚ-Καλλονή

Παναιτωλικός-ΑΕΚ

 

28η Αγωνιστική 2-3-4/4/2016

Παναθηναϊκός-Ομάδα Β (Βέροια)

Πλατανιάς-SKODA Ξάνθη

Ηρακλής-Αστέρας Τρίπολης

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός-Πανθρακικός

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Ατρόμητος Αθ.-Παναιτωλικός

Καλλονή-ΑΕΚ

 

29η Αγωνιστική 10/4/2016

Ομάδα Β (Βέροια)-SKODA Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς

Πανθρακικός-Ηρακλής

ΠΑΟΚ-Ομάδα Α (Κέρκυρα)

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Πανιώνιος

Καλλονή-Ατρόμητος Αθ.

 

30ή Αγωνιστική 17/4/2016

Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Β (Βέροια)

SKODA Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός-Πανθρακικός

Πλατανιάς-ΠΑΟΚ

Ηρακλής-Παναιτωλικός

Ομάδα Α (Κέρκυρα)-ΑΕΚ

Ολυμπιακός-Καλλονή

Πανιώνιος-Ατρόμητος Αθ.

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

Ποιος και γιατί άλλαξε την όψη του Μινιόν

Ποιος είναι ο άνθρωπος που βρίσκεται πίσω από την διαφορετική αυτή επένδυση. Που βρίσκεται το σχέδιο επιστροφής σε χρήση του κτιρίου του Μινιόν;

TECH IT OR LIVE IT

Ποιο smartwatch σου ταιριάζει από όλα όσα κυκλοφορούν εκεί έξω

Επειδή αργά ή γρήγορα θα το βρεις μπροστά σου, κάναμε εμείς για σένα την έρευνα αγοράς.

ΖΜΑΚ

Η ποπ κουλτούρα επιστρέφει στα ελληνικά ρινγκ

Χάρη στο ΖΜΑΚ, το pro-wrestling δεν είναι πια ένα μακρινό όνειρο που οι Έλληνες φίλαθλοι μπορούν να παρακολουθήσουν μόνο από τις οθόνες της τηλεόρασης. Το NEWS247 βρέθηκε στο AthensCon και γνώρισε τους Έλληνες παλαιστές-performers του ZMAK, από τον θρυλικό Γιώργο Τρομάρα μέχρι τους νεότερους στο χώρο του κατς. ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Ευγενία Χορού

SPECIAL EDITION

Οι ανερχόμενες Ελληνίδες τραγουδίστριες με φωτιά και λάβρα instagram

Είναι φιλόδοξες και, όσον αφορά τα social media, φιλομαθείς. Κάτι που οφείλουμε να επισημάνουμε και να επικροτήσουμε.

ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Τα νομίσματα του σεξ

Απεικόνιζαν διάφορες σεξουαλικές πράξεις και διακινούνταν σε πορνεία. Περιέγραφαν την αξία της ερωτικής στάσης ή έγιναν για να μη θίγεται ο αυτοκράτορας;

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24