Τα γκολ του Σαββάτου

Μπακασέτας INTIME SPORTS

Δείτε σε βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τα παιχνίδια του Σαββάτου για το πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.

Τρία παιχνίδια το Σάββατο για την 10η αγωνιστική. Ο Πανιώνιος νίκησε με 2-1 τον Πλατανιά στην Νέα Σμύρνη, ενώ η Καλλονή έμεινε στο "Χ" με την Ξάνθη στην Μυτιλήνη. Τέλος ο Παναθηναϊκός νίκησε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Πανιώνιος - Πλατανιάς 2-1

Ο Πανιώνιος χάρη στα γκολ των Καραμάνου κι Ανσαριφάρντ νίκησε με 2-1 τον Πλατανιά, στη Νέα Σμύρνη, και συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις του στη φετινή Super League.

ΑΕΛ Καλλονής - Ξάνθη 2-2

Σε ένα ματς που ο διαιτητής έβγαλε 13 φορές την κίτρινη κάρτα, Καλλονή και Ξάνθη έμειναν στο 2-2 με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 94ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 1-2

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο παιχνίδι μετά την απομάκρυνση του Γιάννη Αναστασίου αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 γύρισε το ματς σε 2-1 μέσα σε 12 λεπτά και πήρε μια νίκη ψυχολογίας.