Τα γκολ του Σαββάτου

Λόπεθ INTIME SPORTS

Δείτε σε βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τα παιχνίδια του Σαββάτου για το πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League.

Τρία παιχνίδια το Σάββατο (31/10) για την 9η αγωνιστική. Το μεσημέρι ο Πανιώνιος έφυγε με το διπλό από την Λιβαδειά, ενώ λίγο αργότερα ο Πλατανιάς με ανατροπή κέρδισε με 2-1 την Καλλονή.

Τέλος το βράδυ, ο Ολυμπιακός πέρασε με 2-0 από την Βέροια.

Πλατανιάς - Καλλονή 2-1

Παρότι η ΑΕΛ Καλλονής προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, ο Πλατανιάς δεν πτοήθηκε και στρίμωξε στα σχοινιά την αντίπαλο τους, επικρατώντας 2-1 στα Περιβόλια!

Λεβαδειακός - Πανιώνιος 0-2

Με ένα επιθετικό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανιώνιος επιβλήθηκε 2-0 εκτός έδρας του Λεβαδειακού και σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Πρώτη νίκη των "κυανέρυθρων" στην ιστορία τους μέσα στη Λιβαδειά.

Βέροια - Ολυμπιακός 0-2

Οι αλλαγές του Σίλβα στην επανάληψη και ένα λάθος του Λόπεθ, έδωσαν στον Ολυμπιακό την εκτός έδρας νίκη επί της Βέροιας με σκορ 2-0. Με σκόρερ τους Ιντέγε (55') και Ντουρμάζ (74') οι Πειραιώτες έφτασαν στο "9 στα 9".