Super League: Το πρόγραμμα μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου

Super League: Το πρόγραμμα μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου

Γνωστοποιήθηκε το πρόγραμμα της Super League μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου (7η-15η αγωνιστική). Στις 6 Νοεμβρίου παίζουν Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός στο Φάληρο, πέντε Σάββατα αγωνίζεται η ΑΕΚ.

Έγινε γνωστό το πρόγραμμα της Super League μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου  (7η-15η αγωνιστική). Στις 6 Νοεμβρίου διεξάγεται το μεγάλο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης" για την 10η αγωνιστική και δυο εβδομάδες μετά (20/11) ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί την ΑΕΚ στη Λεωφόρο.

Το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ γίνεται στις 23 Οκτωβρίου στο Φάληρο και στις 30 του ίδιου μήνα το ντέρμπι Δικεφάλων ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας. Στις 4 Δεκεμβρίου υποδέχεται το "τριφύλλι" τον ΠΑΟΚ στο "Απόστολος Νικολαΐδης", ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι η Ένωση δίνει πέντε αγώνες το Σάββατο ως το φινάλε του πρώτου γύρου.

Εξάλλου, αποφασίστηκε η διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής στις 3, 4 και 5 Ιανουαρίου 2017 και της 2ης αγωνιστικής στις 7, 8 και 9 Ιανουαρίου. Όπερ σημαίνει ότι η 1η αγωνιστική του δεύτερου γύρου θα πραγματοποιηθεί στις 14, 15 και 16 Ιανουαρίου, ενώ η 17η αγωνιστική μεσοβδόμαδα στις 18 και 19 Γενάρη.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 15/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Σάββατο 15/10/2016 18:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 15/10/2016 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
Κυριακή 16/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 16/10/2016 20:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
Δευτέρα 17/10/2016 19:30 Α.Ε.Λ. - Α.Ε.Κ.

AEL FC ARENA

 

Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 22/10/2016 16:00 Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 22/10/2016 18:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 22/10/2016 20:30 Α.Ε.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 23/10/2016 16:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Λ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 23/10/2016 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
 
Δευτέρα 24/10/2016 19:30 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

 

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 29/10/2016 15:00 Α.Ε.Λ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ AEL FC ARENA
Σάββατο 29/10/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ. SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 29/10/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
Κυριακή 30/10/2016 15:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Κυριακή 30/10/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
Δευτέρα 31/10/2016 19:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

 

Πρόγραμμα 10ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 05/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Σάββατο 05/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Σάββατο 05/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 06/11/2016 15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 06/11/2016 17:15 Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 06/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 06/11/2016 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
 
Δευτέρα 07/11/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 11ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 19/11/2016 15:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - Α.Ο.Κ. ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Σάββατο 19/11/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 19/11/2016 19:30 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
 
Κυριακή 20/11/2016 15:00 Α.Ε.Λ. - Π.Α.Ο.Κ. AEL FC ARENA
Κυριακή 20/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 20/11/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 20/11/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
 
Δευτέρα 21/11/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

Πρόγραμμα 12ης Αγωνιστικής 
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 26/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΒΕΡΟΙΑ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Σάββατο 26/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 26/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 27/11/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 27/11/2016 19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
Δευτέρα 28/11/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

 

Πρόγραμμα 13ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 03/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 03/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 03/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
Κυριακή 04/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ε.Λ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ AEL FC ARENA
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 04/12/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
 
Δευτέρα 05/12/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 14ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 10/12/2016 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 10/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Λ. ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 10/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 11/12/2016 15:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 11/12/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
Δευτέρα 12/12/2016 19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"

 

Πρόγραμμα 15ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 17/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 17/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 17/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
Κυριακή 18/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/12/2016 19:30 Α.Ε.Λ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AEL FC ARENA
 
Δευτέρα 19/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Α.Κ.Α.
 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Δημοσία δαπάνη η κηδεία του Στάθη Ψάλτη

Την Δευτέρα στις 15:00, δημοσία δαπάνη από τον δήμο Ζωγράφου, η κηδεία του αγαπημένου ηθοποιού από το κοιμητήριο Ζωγράφου

Οι μεγαλύτεροι κομπάρσοι του ελληνικού αθλητισμού

Γνωστοί και ως 'είμαι εδώ μόνο για τις απονομές'.

Πλοίο με 170 επιβαίνοντες γκρεμίζει προβλήτα

Επιβατηγό πλοίο με 170 επιβαίνοντες γκρέμισε με την πλώρη του τείχος στο λιμάνι του Γκραν Κανάρια και πέφτει πάνω σε δρόμο - Δείτε το βίντεο

Οι σεξοσικάτες Γαλλίδες που ψηφίζουμε δαγκωτές

Μια μέρα πριν από τον πρώτο γύρο των Γαλλικών προεδρικών εκλογών είπαμε να ρίξουμε τη δική μας ψήφο εμπιστοσύνης.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24