Super League: Το πρόγραμμα μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου

Super League: Το πρόγραμμα μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου

Γνωστοποιήθηκε το πρόγραμμα της Super League μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου (7η-15η αγωνιστική). Στις 6 Νοεμβρίου παίζουν Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός στο Φάληρο, πέντε Σάββατα αγωνίζεται η ΑΕΚ.

Έγινε γνωστό το πρόγραμμα της Super League μέχρι το φινάλε του πρώτου γύρου  (7η-15η αγωνιστική). Στις 6 Νοεμβρίου διεξάγεται το μεγάλο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης" για την 10η αγωνιστική και δυο εβδομάδες μετά (20/11) ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί την ΑΕΚ στη Λεωφόρο.

Το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ γίνεται στις 23 Οκτωβρίου στο Φάληρο και στις 30 του ίδιου μήνα το ντέρμπι Δικεφάλων ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας. Στις 4 Δεκεμβρίου υποδέχεται το "τριφύλλι" τον ΠΑΟΚ στο "Απόστολος Νικολαΐδης", ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι η Ένωση δίνει πέντε αγώνες το Σάββατο ως το φινάλε του πρώτου γύρου.

Εξάλλου, αποφασίστηκε η διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής στις 3, 4 και 5 Ιανουαρίου 2017 και της 2ης αγωνιστικής στις 7, 8 και 9 Ιανουαρίου. Όπερ σημαίνει ότι η 1η αγωνιστική του δεύτερου γύρου θα πραγματοποιηθεί στις 14, 15 και 16 Ιανουαρίου, ενώ η 17η αγωνιστική μεσοβδόμαδα στις 18 και 19 Γενάρη.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 15/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Σάββατο 15/10/2016 18:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 15/10/2016 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
Κυριακή 16/10/2016 16:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 16/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 16/10/2016 20:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
Δευτέρα 17/10/2016 19:30 Α.Ε.Λ. - Α.Ε.Κ.

AEL FC ARENA

 

Πρόγραμμα 8ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 22/10/2016 16:00 Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 22/10/2016 18:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 22/10/2016 20:30 Α.Ε.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 23/10/2016 16:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 23/10/2016 18:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Λ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Κυριακή 23/10/2016 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
 
Δευτέρα 24/10/2016 19:30 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

 

Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 29/10/2016 15:00 Α.Ε.Λ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ AEL FC ARENA
Σάββατο 29/10/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ. SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 29/10/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
Κυριακή 30/10/2016 15:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 30/10/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Κυριακή 30/10/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
Δευτέρα 31/10/2016 19:30 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

 

Πρόγραμμα 10ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 05/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Σάββατο 05/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Σάββατο 05/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 06/11/2016 15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 06/11/2016 17:15 Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 06/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 06/11/2016 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
 
Δευτέρα 07/11/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 11ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 19/11/2016 15:00 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - Α.Ο.Κ. ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Σάββατο 19/11/2016 17:15 ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 19/11/2016 19:30 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
 
Κυριακή 20/11/2016 15:00 Α.Ε.Λ. - Π.Α.Ο.Κ. AEL FC ARENA
Κυριακή 20/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Κυριακή 20/11/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 20/11/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
 
Δευτέρα 21/11/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

Πρόγραμμα 12ης Αγωνιστικής 
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 26/11/2016 15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΒΕΡΟΙΑ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"
Σάββατο 26/11/2016 17:15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 26/11/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 27/11/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 27/11/2016 17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 27/11/2016 19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
Δευτέρα 28/11/2016 19:30 Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

 

Πρόγραμμα 13ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 03/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 03/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 03/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
Κυριακή 04/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ε.Λ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ AEL FC ARENA
Κυριακή 04/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 04/12/2016 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ "ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ"
 
Δευτέρα 05/12/2016 19:30 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

 

Πρόγραμμα 14ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 10/12/2016 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ ΓΗΠΕΔΟ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ"
Σάββατο 10/12/2016 17:15 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Λ. ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 10/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
Κυριακή 11/12/2016 15:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 Π.Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 11/12/2016 17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 11/12/2016 19:30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
Δευτέρα 12/12/2016 19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ"

 

Πρόγραμμα 15ης Αγωνιστικής
       
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Σάββατο 17/12/2016 15:00 ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 17/12/2016 17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 17/12/2016 19:30 Α.Ο.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
Κυριακή 18/12/2016 15:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ"
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 18/12/2016 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/12/2016 19:30 Α.Ε.Λ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AEL FC ARENA
 
Δευτέρα 19/12/2016 19:30 Α.Ε.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Α.Κ.Α.
SHARE:

BEST OF NETWORK

PICS

H Kylie Jenner σκανδαλίζει το instagram. Στο δρόμο που χάραξε η Κιμ

Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η Κιμ. Η μικρή αδερφή των Kardashians φωτογραφίζεται με σέξι μπικίνι και το ίντερνετ παραληρεί (pics)

SEX

20 σημάδια (στο σεξ) που δείχνουν ότι χωρίζεις σύντομα

Ο πιο ασφαλής τρόπος για να υπολογίσεις το μέλλον της σχέσης σου είναι να σημειώσεις τις επιδόσεις σας στο κρεβάτι. Τι; Το κάνετε πλέον μια φορά την εβδομάδα; Κουράγιο, όλα θα πάνε καλά.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

Μία νεκρή μετά από επέμβαση ρουτίνας. Τέσσερις ακόμα με επιπλοκές

Κλιμάκιο του ΚΕΕΛΠΝΟ μεταβαίνει στο νησί. Ανεστάλη η λειτουργία των χειρουργείων. Τι ανακοίνωσε το νοσοκομείο

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

H Marvel ετοιμάζει σειρά ‘Inhumans’ και αυτά είναι τα 3 πράγματα που ξέρουμε

Μπορεί να έχασαν την ταινία, αλλά τραβάνε τελικά για τηλεόραση.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24