Πλατανιάς - Χανιά 4-0

O Πλατανιάς νίκησε 4-0 τον Α.Ο. Χανιά, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο του Μάλεμε, παρουσία πολλών φιλάθλων και των δύο ομάδων.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου πάτησε... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας και τα 4 γκολ σε διάστημα 27 λεπτών.

Το σκορ άνοιξε στο 61′ με αυτογκόλ, μετά από κοντινή σέντρα του Γουνδουλάκη και κεφαλιά του Κουρδάκη. Το 2-0 σημείωσε στο 68′ ο Μενδρινός με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Πάγκαλος ένα λεπτό νωρίτερα. Το 3-0 πέτυχε στο 78′ ο Πάγκαλος, με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή. Το τελικό 4-0 σημείωσε στο 87′ ο Μιλούνοβιτς, με απευθείας εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Δοκάρι είχε στο 37′ ο Πλατανιάς, μετά από σουτ του Τσουράκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ολιμπά (46′ Κοκκαλάς), Κουλιμπαλί (66′ Αποστολόπουλος), Μπανανά, Σελίν (66′ Ιτούα), Βάντερσον (66′ Δημήτρης), Γκνιάτιτς (66′ Στανισάβλιεβιτς), Μαχαμάτ (66′ Μενδρινός), Τσουράκης (66′ Σκουλουδάκης), Τζίλβαν (66′ Πάγκαλος), Γουνδουλάκης (66′ Ζίκο Ρενάτο), Ανγκούλο (66′ Μιλούνοβιτς).

Α.Ο.Χανιά (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης (81′ Κόλλιας), Ψυχογιός (46′ Χατζηλιάδης), Κουρδάκης (81′ Διαμαντόπουλος), Μπριλάκης (46′ Καρτσαμπάς), Γεωργίου (46′ Κατρανίτσας), Ρίκκα (46′ Ηρακλής, 81′ Μ. Νύκταρης), Μπουζούκης (46′ Μπάτσι), Μασάδο (46′ Καραγιάννης, 68′ Κρίτσας, 84′ Μέμος), Σαϊνέ (46′ Ν. Νύκταρης), Δεινόπαπας (46′ Τσούτσης), Σταματής (46′ Γκέσιος).