Ολυμπιακός-ΑΕΚ 7-0 στους Νέους από το ημίχρονο!

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι των Νέων απέναντι στην ΑΕΚ την οποία και διέλυσε με 7-0, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο πρώτο ημίχρονο. Χατ-τρικ ο Ανδρούτσος (videos)

Ένας Ολυμπιακός βγαλμένος από όνειρο διέλυσε για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Νέων την ΑΕΚ με 7-0, σκοράροντας όλα τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Τρία γκολ σημείωσε ο Ανδρούτσος (με δύο πέναλτι), δύο ο Βρουσάι ( που πρόσφατα υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο) και από ένα οι Μανθάτης και Κηπουρός.

Η εξέλιξη του σκορ:

• 12' 1-0 Ανδρούτσος (πέν.)
  • 19' 2-0 Μανθάτης (πεν.)
  • 30' 3-0 Βρουσάι
  • 31' 4-0 Ανδρούτσος
  • 36' 5-0 Βρουσάι
  • 44' 6-0 Κηπουρός
  • 45' 7-0 Ανδρούτσος (πέν.)

Ολυμπιακός Κ20: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Φουάσης (54’ Τασιούλης), Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Μανθάτης (66’ Καπετσής), Μεγαρίτης (46’ Ξενιτίδης), Ανδρούτσος, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΑΕΚ Κ20: Παπαδόπουλος, Τάμπας (75’ Λουκάς), Ψανής (46’ Βαφειάδης), Κοφσανίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (33’ Γιαννούτσος), Λίτσι, Σπηλιώτης, Τσέλιος, Αντωνίου.