Ο Γκράνας στο Παναθηναϊκός-Πανιώνιος, ο Κύζας στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Ο Γκράνας στο Παναθηναϊκός-Πανιώνιος, ο Κύζας στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Η ΚΕΔ όρισε τους διαιτητές για την εμβόλιμη 27η αγωνιστική με τον Χρήστο Γκράνα να σφυρίζει την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο ενώ ο Κύζας θα είναι στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ. Ο έμπειρος και διεθνής Κομίνης στον "τελικό παραμονής" ανάμεσα σε Ηρακλή-Λεβαδειακό.

Ένας διαιτητής που δεν είναι διεθνής, ο Χρήστος Γκράνας, ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει το σπουδαιότερο παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Πανιώνιο που θα διεξαχθεί το απόγευμα της Πέμπτης στην Λεωφόρο.

Επίσης ο Γεώργιος Κύζας θα είναι ο άρχων της αναμέτρησης στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ και ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος θα σφυρίξει το παιχνίδι ανάμεσα στον Πλατανιά και την ΑΕΚ ενώ ο Άγγελος Ευαγγέλου θα είναι ρέφερι του αγώνα Κέρκυρα-Ολυμπιακός.

Η ΚΕΔ πήρε την απόφαση να ορίσει έναν έμπειρο και διεθνή διαιτητή, τον Γιώργο Κομίνη, ο οποίος πριν λίγο καιρό είχε διαιτητεύσει το ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός, στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Λεβαδειακό που κάλλιστα μπορεί να χαρακτηριστεί ως "τελικός παραμονής" για τις δυο ομάδες.

Ίσως η σημασία του συγκεκριμένου αγώνα να είναι και σημαντικότερη από τα ματς των ομάδων του "big-4" και για αυτό η ΚΕΔ τον ήθελε εκεί.

Διαβάστε όλους τους ορισμούς:

Τετάρτη 5/4

15:00 Ξάνθη-Παναιτωλικός

Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Βοηθοί: Ι. Κοντιζάς (Πειραιά), Α. Χουσκόγλου (Θράκης)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

17:15 ΑΕΛ-Αστέρας

Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Λ. Δημητριάδης (Μακεδονίας), Σ. Παρασίου (Ημαθίας)

4ος: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)

17:15 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας (Δράμας)

Βοηθοί: Χ. Μπαλτάς (Αχαϊας), Π. Σταθόπουλος (Ηλείας)

4ος: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

17:15 Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής:
Τριαντάφυλλος Τίκας (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Ι. Κουράκης (Ηρακλείου), Α. Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

17:15 Ηρακλής-Λεβαδειακός

Διαιτητής:
Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Δ. Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γ. Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)

4ος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

19:30 Κέρκυρας-Ολυμπιακός

Διαιτητής:
Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Δ. Γκάγκας (Λάρισας), Χ. Κοσμάς (Γρεβενών)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρίκαλων)

Πέμπτη 6/4

17:15 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος

Διαιτητής: Χρήστος Γκράνας (Θράκης)

Βοηθοί: Β. Νικολακάκης (Ηρακλείου), Α. Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθοιώτιδας)

19:30 Πλατανιάς-ΑΕΚ

Διαιτητής:
Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Βοηθοί:
Α. Γρεβένης (Χαλκιδικής), Β. Καμπούρης (Εύβοιας)

4ος:
Αριστείδης Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24