Ο Αρετόπουλος στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΣΦΠ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / Eurokinissi Sports)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΣΦΠ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό. Ο Τάσος Σιδηρόπουλος σφυρίζει στο Ατρόμητος - ΑΕΚ.

Η ΚΕΔ όρισε τον Αλέξανδρο Αρετόπουλο στο ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό (25/2, 19:30) για την 23η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Ο ρέφερι του συνδέσμου Τρικάλων είναι ο εκλεκτός της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας, ενώ βοηθοί του θα είναι οι Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας) και Αλεξέας (Μεσσηνίας). Τέταρτος είναι ο Σπυρόπουλος του συνδέσμου Θεσπρωτίας.

Θυμίζουμε πως ο Αρετόπουλος ήταν διαιτητής στο περσινό Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ στο Φάληρο, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους 2-1 με ανατροπή χάρη σε γκολ του Λούκα Μιλιβόγεβιτς στις καθυστερήσεις, σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι είχαν εκφράσει παράπονα για τα σφυρίγματά του.

Στην καριέρα του έχει διαιτητεύσει σε άλλο ένα ντέρμπι Ολυμπιακού - ΠΑΟΚ: στις 3/12/2014 όταν ο "Δικέφαλος" είχε νικήσει με σκορ 2-1 με δύο γκολ του Αθανασιάδη και του Περέϊρα στο 43ο και το 49ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 45' με τον Φουστέρ.

Αναφορικά με τα υπόλοιπα ντέρμπι που έχει σφυρίξει στο παρελθόν, αυτά είναι τα εξής: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0 (16/2/2013), ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-1 (25/10/2015), ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 1-1 (31/5/2016), ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-0 (5/11/2017).

Εξάλλου, ο Τάσος Σιδηρόπουλος του συνδέσμου Δωδεκανήσου ορίστηκε να σφυρίξει το σπουδαίο ματς ανάμεσα στον τέταρτο της βαθμολογίας, Ατρόμητο και την δεύτερη του πίνακα, ΑΕΚ, στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου (26/2, 19:30), ενώ ο Δημήτρης Καραντώνης είναι διαιτητής στο Παναθηναϊκός - Λαμία (24/2, 19:30) στη Λεωφόρο.