Η βαθμολογία των playoffs μετά την πιθανή τιμωρία του Παναθηναϊκού

Μαζί με την απόφαση για το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ - έπειτα από την οριστική διακοπή του - εκκρεμεί και η διαφαινόμενη νέα βαθμολογία στα playoffs της Super League. Πώς διαμορφώνεται με την πιθανή τιμωρία των "πρασίνων".

Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική των playoffs της Super League δεν έληξε ποτέ. Στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης ο προπονητής του "Δικεφάλου, Βλάνταν Ίβιτς", δέχτηκε κουτάκι μπύρας στο κεφάλι, με αποτέλεσμα ο διαιτητής του αγώνα, Γιώργος Κομίνης, να αποφασίσει την οριστική διακοπή, σχεδόν 1,5 ώρα μετά.

Πλέον, το "τριφύλλι" απειλείται με αφαίρεση τριών βαθμών από την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, αλλά και με αφαίρεση δύο βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα.

Έτσι, με το ματς σε εκκρεμότητα, η βαθμολογία αυτή τη στιγμή έχει ως εξής:

1. Πανιώνιος 4

2. ΑΕΚ 3

3. ΠΑΟΚ 2*

4. Παναθηναϊκός 2*

* Εκκρεμεί η απόφαση για το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο

Με το μηδενισμό του Παναθηναϊκού στην αναμέτρηση, την κατοχύρωσή της υπέρ του ΠΑΟΚ με σκορ 0-3 και την αφαίρεση τριών βαθμών από το "τριφύλλι", η βαθμολογία των playoffs μετά και τη 2η αγωνιστική διαμορφώνεται ως εξής: