Η γκάφα του τερματοφύλακα που έδωσε την ισοπαλία στον Ατρόμητο

Δείτε την γκάφα στην οποία υπέπεσε ο γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα, Μάκης Γιαννίκογλου, και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με την ισοφάριση (2-2) του Ατρομήτου. (video)

ΠΑΣ Γιάννινα κι Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) στους "Ζωσιμάδες" σε μία συναρπαστική ως προς την εξέλιξή της αναμέτρηση για τη 18η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν (2-1) με το γκολ του Φρανκ Μπερτρά στο 89ο λεπτό κι "άγγιξαν" τη νίκη. Στο αμέσως επόμενο (90ό) λεπτό, ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, Μάκης Γιαννίκογλου, υπέπεσε σε ολέθριο λάθος.

Οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν φάουλ, η μπάλα κόντραρε και ο γκολκίπερ του ΠΑΣ επιχείρησε να την κρατήσει εντός αγωνιστικού χώρου αρκετά πλάγια. Έκανε λάθος, όμως, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Μπουσούλατζιτς, του πήρε την μπάλα, την έδωσε παράλληλα στον Καρασαλίδη, ο οποίος σε κενή εστία ισοφάρισε σε 2-2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΦΑΣΗ ΣΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ VIDEO (ΣΤΟ 1:51):