Διεκόπη λόγω βροχής το ΑΕΚ-Πανιώνιος στην Κ20

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο στο ηλικιακό επίπεδο Κ20, στα Σπάτα, διεκόπη λόγω καταρρακτώδους βροχής στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου. (video)

Οι καταρρακτώδεις βροχές που πλήττουν την Αττική είχαν ως αποτέλεσμα ο διαιτητής της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο για το ηλικιακό επίπεδο της Κ20, στα Σπάτα, να διατάξει τη διακοπή αυτής.

Η αναμέτρηση βρισκόταν στο δεύτερο ημίχρονό της (70ό λεπτό), όταν ο διαιτητής αποφάσισε να τη διακόψει λόγω των καιρικών φαινομένων. Στα Σπάτα παρόντες ήταν για να παρακολουθήσουν το ματς ο νέος τεχνικός της Ένωσης, Ζοζέ Μοράις, ο τεχνικός διευθυντής, Ντάνιελ Μαϊστόροβιτς και ο εκτελεστικός διευθυντής, Ντούσαν Μπάγεβιτς.

Στο χρονικό σημείο που διεκόπη το ματς, οι "κυανέρυθροι" προηγούνταν με 2-1 των "κιτρινόμαυρων". Το παιχνίδι θα συνεχιστεί την Κυριακή (23/10) με ώρα έναρξης στις 12:30μ.μ.

Πηγή βίντεο: AEK1924