ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Πλατανιάς, Ολυμπιακός

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Την Τετάρτη (26/10) συνεχίστηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας με πέντε παιχνίδια. Το Sport24.gr σας παραθέτει συνοπτικά τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της Πέμπτης (27/10).

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδας για την 1η αγωνιστική των ομίλων συνεχίστηκαν την Τετάρτη (26/10). Ο ΠΑΟΚ για τον 1ο όμιλο επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ, ο Ολυμπιακός για τον 2ο όμιλο επιβλήθηκε 3-0 του Πλατανιά.

Για τον 4ο όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 την Ξάνθη, στον 7ο όμιλο ο Ατρόμητος έριξε στο καναβάτσο 1-0 τον Παναιτωλικό, ενώ τέλος για τον 8ο όμιλο, Πανιώνιος και Λεβαδειακός έμειναν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Τα αποτελέσματα της Τρίτης 25/10

3ος Όμιλος

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 1-0 (69' Κάσσος)

4ος Όμιλος

Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 1-2 (19' Φράγκος/54' Τεγούσης, 86' Γκέσιος)

5ος Όμιλος

Αιγινιακός - Άρης 0-3 (19' Καπνίδης, 71'-83' Μιλούνοβιτς)

6ος Όμιλος

ΑΕΚ - Κέρκυρα 4-0 (7΄Γκάλο, 78’ Χριστοδουλόπουλος, 80’ Πέκχαρτ, 90’ (αυτ) Ντιόγκο.)

7ος Όμιλος

Πανθρακικός - Καλλιθέα 3-0 (37' Νικόλτσης, 57' Ηλιάδης, 90+ Κάρδαρης)

Τα αποτελέσματα της Τετάρτης (26/10)

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 2-0 (28΄ Μυστακίδης, 41'  Περέιρα)

2ος όμιλος

Ολυμπιακός - Πλατανιάς 3-0 (5', 66' Πάρντο, 68' Ελαμπντελαουί)

4ος όμιλος

ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη 1-0 (15' Μαμπουλού)

7ος όμιλος

Ατρόμητος - Παναιτωλικός 1-0 (65' Μπάγκα)

8ος όμιλος

Πανιώνιος - Λεβαδειακός 0-0

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (27/10)

Την Πέμπτη θα διεξαχθούν τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στα οποία και αυτό του Παναθηναϊκού με τον Ηρακλή. Δείτε το πρόγραμμα:

1oς Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Ελευσίνας)

Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Ηλίας Μητάρης (Ανατολικής Αττικής), Ελευθέριος Τζάκος (Αθηνών)

4ος: Παναγιώτης Κακρίδης (Κορινθίας)

2ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Σπάρτη - ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Διαιτητής: Σπυρίδων Μιχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Δημήτριος Τζίλης (Πειραιά), Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Δημήτριος Γκοβέσης (Αρκαδίας)

3ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, «Απ. Νικολαΐδης»)

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης (Ευβοίας), Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου)

4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

5ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Αστέρας Τρίπολης - Βέροια (17:15, «Θ. Κολοκοτρώνης»)

Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας)

6ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Σερρών)

Βοηθοί: Δημήτριος Λυμπερόπουλος (Αθηνών), Αλέξιος Πασπάτης (Αθηνών)

4ος: Φώτιος Νταούλας (Αθηνών)

8ος Όμιλος

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Σερρών)

Διαιτητής: Λάμπρος Παπαργυρίου (Πιερίας)

Βοηθοί: Γεώργιος Θεοδώρου (Πιερίας), Δημήτριος Ζέρβας (Πιερίας)

4ος: Κων/νος Μηλιάδης

Οι βαθμολογίες των ομίλων

1ος όμιλος

1. ΠΑΟΚ 3

2. ΑΕΛ 0

3. Πανελευσινιακός -

4. Τρίκαλα ΑΟ -

2ος όμιλος

Ολυμπιακός 3

2. Πλατανιάς 0

3. ΑΟ Χανιά -

4. Σπάρτη -

3ος όμιλος

1. Απόλλων Σμύρνης 3

2. ΟΦΗ 0

3. Παναθηναϊκός -

4. Ηρακλής -

4ος όμιλος

1. ΠΑΣ Γιάννινα 3

2. Αγροτικός 3

3. Ξάνθη 0

4. ΑΕΛ Καλλονής 0

5ος όμιλος

1. Άρης 3

2. Αιγινιακός 0

3. Αστέρας Τρίπολης -

4. Βέροια 0

6ος όμιλος

1. ΑΕΚ 3

2. Κέρκυρα 0

3. Λαμία 0

4. Αναγέννηση Καρδίτσας -

7ος όμιλος

1. Πανθρακικός 3

2. Ατρόμητος 3

3. Παναιτωλικός 0

4. Καλλιθέα 0

8ος όμιλος

1. Λεβαδειακός 1

2. Πανιώνιος 1

3. Πανσερραϊκός -

4. Κισσαμικός -

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Κλήρωση: Οι 8 όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας
Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας  

Photo credits: Action Images

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Φτιάξαμε τους πραγματικούς χάρτες του Ας Περιμένουν οι Γυναίκες

Φαντάζεσαι να χρησιμοποιούσαν GPS στο Ας Περιμένουν οι Γυναίκες;

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24