ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τα καλύτερα από τον τελικό Κυπέλλου

Δείτε βίντεο με τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό.

Ο 72ος τελικός του Κυπέλλου πέρασε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα του ΟΑΚΑ ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό.

Με το καθιερωμένο τελετουργικό ξεκίνησε και αυτός ο τελικός.

Η πρώτη καλή στιγμή στον τελικό ήταν από τον Ζέκα με τον Γλύκο να διώχνει σε κόρνερ...

Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ δεν έκανε το ίδιο και στο σουτ του Μπεργκ με τον Σουηδό να ανοίγει το σκορ.

Ο Πράνιτς πήγε να διπλασιάσει τα τέρματα του Παναθηναϊκού αλλά ο Γλύκος έδιωξε σε κόρνερ.

Ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια ανέβηκε με τον Λούκας να έχει την πρώτη καλή στιγμή.

Ο Σαλπιγγίδης από καλή θέση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Καλό σουτ από τον Κάτσε η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κοτσόλη.

Ο Σαλπιγγίδης έχασε ακόμα μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ.

Δεύτερο ημίχρονο:

Με την πρώτη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε ο Μπεργκ έκανε το 2-0

Λίγα λεπτά αργότερα ο Πράνιτς παραλίγο να βάλει ένα από τα πιο ωραία τέρματα της καριέρας του.

Ότι δεν κατάφερε ο Πράνιτς το έκανε ο Καρέλης ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 3-0.

Ο Γεωργιάδης έριξε στο γήπεδο τους Λίνο και Βούκιτς οι οποίοι ήταν οι πρωταγωνιστές στη μείωση του σκορ από τον ΠΑΟΚ. Από την μία ο έμπειρος μπακ κέρδισε το πέναλτι και ο επιθετικός του ΠΑΟΚ έκανε το 3-1.

Ο Μπεργκ στο 78' αστόχησε από καλή θέση....

Δεν έκανε το ίδιο όμως δέκα λεπτά αργότερα.... Με ένα υπέροχο τέρμα τελείωσε τον τελικό κάνοντας το 4-1.