ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τα γκολ στο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

ÊÕÐÅËËÏ ÅËËÁÄÁÓ / ÔÅËÉÊÏÓ / ÐÁÏÊ - ÁÅÊ (LATO KLODIAN / Eurokinissi Sports)
ÊÕÐÅËËÏ ÅËËÁÄÁÓ / ÔÅËÉÊÏÓ / ÐÁÏÊ - ÁÅÊ (LATO KLODIAN / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στον τελικό με την ΑΕΚ με σκόρερ τον Μπίσεσβαρ στο 24' αλλά πολύ γρήγορα η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Χριστοδουλόπουλο. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Ενρίκε.

Δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά σημειώθηκαν στον τελικό του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ με την ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς να ανοίγει το σκορ στο 24' μετά από ωραία προσπάθεια του Τζάλμα Κάμπος και πλασέ του Μπίσεσβαρ από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να βρίσκει και στον Γκάλο και να αλλάζει πορεία.

Δυο λεπτά αργότερα όμως η ΑΕΚ έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Χριστοδουλόπουλος επιχείρησε ένα σουτ από μακριά και ο Γλύκος δεν υπολόγισε σωστά χάνοντας την μπάλα μέσα από τα χέρια του.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ έφτασε εκ νέου στο προβάδισμα στο 81' με τον Ενρίκε. Ο Λέοβατς έκανε την σέντρα και ο άσος της ομάδας της Θεσσαλονίκης που είχε μπει ως αλλαγή πήρε την κεφαλιά από θέση οφσάιντ και νίκησε τον Ανέστη για το 2-1.