ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σαν αγωνιστική της Super League Σουρωτή

Σαν αγωνιστική της Super League Σουρωτή

Πέντε αγώνες ανάμεσα σε ομάδες της Super League Σουρωτή συμπεριλαμβάνει το πρόγραμμα της Τετάρτης (20/9) για τη Β΄φάση του Κυπέλλου.

Με έξι αγώνες εκ των οποίων οι πέντε ανάμεσα σε ομάδες της Super League Σουρωτή συνεχίζεται την Τετάρτη (20/9) η Β΄φάση του Κυπέλλου. Ανάμεσα στις ομάδες που μπαίνουν στη μάχη του θεσμού είναι η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Στις 16.00 ο Πλατανιάς φιλοξενεί τον Απόλλωνα Σμύρνης και την ίδια ώρα ο Ατρόμητος την Κέρκυρα σε δύο αναμετρήσεις με άρωμα Super League.

Σχεδόν δύο ώρες αργότερα (18.15) μπαίνει στη μάχη του Κυπέλλου και ο ΠΑΟΚ ο οποίος υποδέχεται τον Λεβαδειακό με τις δύο ομάδες να έχουν μείνει στο 0-0 στον πρόσφατο αγώνα του πρωταθλήματος. Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Αναγέννηση.

Τα τελευταία δύο ματς θα διεξαχθούν σε ΟΑΚΑ και Λεωφόρο αντίστοιχα. Στο πρώτο λίγες ημέρες μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει και πάλι τη Λαμία αυτή τη φορά για το Κύπελλο, ενώ ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί στη Λεωφόρο την Λάρισα.

Φυσικά, τόσο τα παιχνίδια της Τρίτης (19/9) όσο για αυτά της Τετάρτης και της Πέμπτης θα ενημερώνεστε ζωντανά μέσα από το LIVE του Sport24.gr.

ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιβολλίων

Ώρα: 16.00

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κασσωτάκης, Πλιάτσικας, Στάθης, Πριντέτα, Βάντερσον, Ραχμάν, Στανισάβλιεβιτς, Αγγελόπουλος, Πατράλης, Παπανικολάου, Ρενάτο, Σκουλουδάκης, Δημούτσος, Στόιτσεφ, Κοροβέσης, Μπούντνικ, Γκρζέλτσακ, Σινγκ.

Απόλλων (Άκης Μάντζιος): Χουάντερσον, Μαυρίδης, Ζαρόπουλος, Ντάσιος, Βαφέας, Μπιζιμίν, Μπαρτολίνι, Κούρος, Βαλλιάνος, Χουάρες, Κοντοές, Μπαμπιάρζ, Καλλέργης, Μενδρινός, Κατσάρας, Μάατσι, Μάατσεν, Αλμπάνης, Ελμπάζ.

Ατρόμητος - Κασσιόπη

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

Ώρα: 16.00

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Κίναλης, Καρασαλίδης, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Γιαννούλης, Ούμπιντες, Μενσά, Κιβρακίδης, Ουαρντά, Βασιλακάκης, Νάτσος, Μανούσος, Ντάουντα, Οριόλ, Ζησόπουλος, Ντιγκιινί και Μπουσούλατζιτς.

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Κολοβούρης, Ντιόγκο, Αναστασίου, Αρτυματάς, Βενέτης, Γρομητσάρης, Ντα Σίλβα, Κρητικός, Νούνες, Κόντος, Ντε Βάργκας, Γεωργίου, Τρεπεκλής, Κέβιν,  Μπάουμαν Ζορμπάς, Μεληκιώτης

ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

Γήπεδο: "Καυτανζόγλειο"

Ώρα: 18.15

ΠΑΟΚ (Ραζβαν Λουτσέσκου): Ρέι, Σιαμπάνης, Δεληγιαννίδης, Μάτος, Μαλεζάς, Ζαμπράνο, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς, Κουλούρης

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Ναμάσκο, Δασκαλάκης, Καλτσάς, Ζαραδούκας, Μεντί, Καψάσκης, Καραχάλιος, Μητρόπουλος, Φαβάρο, Γιακουμάκης, Μπραντάο, Τόνι Σίλβα, Καθάριος, Τσαμπούρης, Μπελγκαζουανί, Βασιλείου, Αντιλέου, Χατζηλάμπρος, Ιωαννίδης, Νίκας

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

Γήπεδο: Παναχαϊκής

Ώρα: 18.15

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Χαλκιάς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Αγουρίδης, Μακρυδημήτρης, Σωτηράκος, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Γκίνο, Μουστακόπουλος, Φουρλάνος, Μασούρας, Στεργίδης, Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος, Αντωνακόπουλος, Γκέσιος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Κατσίκας, Κισκαμπάνης, Ρουσσάκης, Θεοδωράκης, Μπούσδρας, Ποζατζίδης, Κωνσταντινόπουλος, Καρρίκι, Σταματάκης, Μασούρας, Μούτσιος, Φλεβάρης, Μπιτέλης, Σουντουρά, Παπαευθυμίου, Πλαβούκος, Χαντζάρας, Τζέκος.

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

Γήπεδο: "Απόστολος Νικολαΐδης"

Ώρα: 20.30

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Διούδης, Ευαγγέλου, Μολέντο, Χουλτ, Ινσούα, Γιόχανσον, Κουρμπέλης, Ρέις, Χίλιεμαρκ, Σιλά, Χατζηγιοβάνης, Μουνιέ, Μπουζούκης, Λουτσιάνο, Βιγιαφάνιες, Τσάβες, Μολίνς.

ΑΕΛ (Τζάκι Ματάισεν): Ο προπονητής της ΑΕΛ έχει πάρει μαζί του όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και θα αποφασίσει για τη 18άδα λίγο πριν τον αγώνα.

ΑΕΚ - Λαμία 1964

Γήπεδο: ΟΑΚΑ

Ώρα: 20.30

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Τσιντώτας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Τζανετόπουλος, Γκάλο, Βινίσιους, Γιαννούτσος, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Κλωναρίδης, Πατίτο, Γιούσης, Τρίστασον, Αραούχο, Λιβάγια, Μπακασέτας, Βλαχομήτρος

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Μελίσσας, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Λινάρδος, Μπουλούλης, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Πατσαρούχας, Μανιάς, Τσέλιος, Τσούκαλος, Φράγκος, Βουό, Κρισάντους, Ντακόλ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ

Τρίτη 19/9

16:00 Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) 0-1 (84' Μπρίτο)

16:00 Πανσερραϊκός - Εργοτέλης 2-0 (37' Πόζογλου, 47' Γκούρτσας)

18:15 Ξάνθη - Παναιτωλικός 2-0 (27' Κάστρο, 60' Τριάδης)

20:30 Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-1 (71' πεν., 77' Εμενίκε / 84' Τσουκαλάς)

Τετάρτη 20/9

16.00 Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

16:00 Ατρόμητος - Κασσιόπη

18:15 Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

18:15 ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

20:30 Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

20:30 ΑΕΚ - Λαμία 1964

Πέμπτη 21/9

16:00 Σπάρτη - Τρίκαλα ΑΟ

16:00 Κισσαμικός - Νέος Αχαρναϊκός

16:00 Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

18:15 Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας

20:30 Παναιγιάλειος – Άρης

Δείτε εδώ το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων,

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Α' ΦΑΣΗ

20/08 Αιγινιακός - Βέροια 1-0

30/08 Βέροια - Αιγινιακός 2-1

Β' ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

Πλατανιάς

Απόλλων Σμύρνης

ΟΦΗ

Ηρακλής

Το πρόγραμμα των αγώνων

1η αγωνιστική

Ηρακλής - ΟΦΗ (ματαιώθηκε)

20/09/2017 16.00 Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

2η αγωνιστική

ΟΦΗ - Πλατανιας

Απόλλων Σμύρνης - Ηρακλής (ματαιώθηκε)

3η αγωνιστική

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

Ηρακλής - Πλατανιάς (ματαιώθηκε

2ος όμιλος

Η βαθμολογία

Απόλλων Πόντου 3 (1-0)

ΠΑΟΚ -

Λεβαδειακός -

Αιγινιακός 0 (0-1)

* ΠΑΟΚ και Λεβαδειακός παίζουν σήμερα.

1η αγωνιστική

16:00 Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) 0-1 (84' Μπρίτο)

20/09/2017, 18:15 ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

2η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) - ΠΑΟΚ

Λεβαδειακός - Αιγινιακός

3η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) - Λεβαδειακός

Αιγινιακός - ΠΑΟΚ

3ος όμιλος

ΑΕΚ

Λαμία

Απόλλων Λάρισας

Καλλιθέα

1η αγωνιστική

20/09/2017, 20:30 ΑΕΚ - Λαμία 1964

21/09/2017, 18:15 Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ

Λαμία 1964 - Καλλιθέα

3η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - Λαμία 1964

Καλλιθέα - ΑΕΚ

4ος όμιλος

Ατρόμητος

Κέρκυρα

Τρίκαλα

Σπάρτη

1η αγωνιστική

20/09/2017, 16:00 Ατρόμητος - Κασσιόπη

21/09/2017, 16:00 Σπάρτη - Τρίκαλα ΑΟ

2η αγωνιστική

Τρίκαλα ΑΟ - Ατρόμητος

Κασσιόπη - Σπάρτη

3η αγωνιστική

Τρίκαλα ΑΟ - Κασσιόπη

Σπάρτη - Ατρόμητος

5ος όμιλος

Ολυμπιακός 3 (2-1)

Αχαρναϊκός -

Κισσαμικός -

Αστέρας Τρίπολης 0 (1-2)

* Αχαρναϊκός και Κισσαμικός αγωνίζονται την Πέμπτη (21/9)

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης (71' πεν., 77' Εμενίκε / 84' Τσουκαλάς)

21/09/2017, 16:00 Κισσαμικός - Νέος Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική

Νέος Αχαρναϊκός - Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης - Κισσαμικός

3η αγωνιστική

Νέος Αχαρναϊκός - Αστέρας Τρίπολης

Κισσαμικός - Ολυμπιακός

6ος όμιλος

Βαθμολογία

1. Πανσερραϊκός 3 (2-0)

2. Ξάνθη 3 (2-0)

3. Παναιτωλικός 0 (0-2)

4. Εργοτέλης 0 (0-2)

1η αγωνιστική

Πανσερραϊκός - Εργοτέλης 2-0 (37' Πόζογλου, 47' Γκούρτσας)

Ξάνθη - Παναιτωλικός 2-0 (27' Κάστρο, 60' Τριάδης)

2η αγωνιστική

Εργοτέλης - Ξάνθη

Παναιτωλικός - Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική

Εργοτέλης - Παναιτωλικός

Πανσερραϊκός - Ξάνθη

7ος όμιλος

Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης

Παναιγιάλειος

1η αγωνιστική

21/09/2017, 16:00 Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

21/09/2017, 20:30 Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος

Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Πανιώνιος

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός

ΑΕΛ

Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναχαϊκή

1η αγωνιστική

20/09/2017, 18:15 Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

20/09/2017, 20:30 Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

2η αγωνιστική

ΑΕΛ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΛ

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΒΙΝΤΕΟ

Μάνδρα: Ξύλο και βρισιές στο Δημοτικό Συμβούλιο

Εκτός ελέγχου η κατάσταση στο πρώτο Δημοτικό Συμβούλιο Μάνδρας μετά τη φονική πλημμύρα - Πιάστηκαν στα χέρια μετά τη σιγή ενός λεπτού για τους νεκρούς

Πότε ο αυνανισμός έγινε η νέα 'αγαπημένη' σεξουαλική παρενόχληση;

Οι Harvey Weinstein και Louis C.K. είναι οι πιο 'λεζάντες' από όλους τους επώνυμους που έχουν κατηγορηθεί για σεξουαλική παρενόχληση μέσω αυνανισμού. Γιατί, μα γιατί όμως το κάνουν;

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Το 'διαστημικό' θωρηκτό που μετέφερε τον Αιγύπτιο πρόεδρο στη σύνοδο κορυφής

Το μαύρο θωρακισμένο "Jammer" του Αλ Σίσι έχει κατασκευαστεί για την αντιμετώπιση ασύμμετρων και τρομοκρατικών απειλών

Η πιο τζούφια τηλεοπτική μετάδοση της χρονιάς

Αμερικανικό κανάλι ήταν έτοιμο να αναμεταδώσει την κατεδάφιση ενός γηπέδου, ώσπου συνέβη αυτό.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24