ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ο Λαμπρόπουλος στο Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Ο Λαμπρόπουλος στο Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Εκτός αγώνων και στο Κύπελλο Ελλάδας οι τρεις της “εγκληματικής” Σπάθας, Γιάχος, Δημητρόπουλος και ο Ανδρέας Παππάς.

Ο Μάριος Λαμπρόπουλος ορίστηκε στο παιχνίδι της πρεμιέρας του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Παναιτωλικό που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 26/10. Ο ρέφερι από την Ηλεία είχε διαιτητεύσει στο πρόσφατο παιχνίδι πρωταθλήματος του Πανιώνιου με τον Ολυμπιακό.

Εκτός αγώνων παραμένουν οι Σπάθας, Γιάχος, Δημητρόπουλος, κατηγορούμενοι στην υπόθεση της “εγκληματικής οργάνωσης” αλλά και ο Ανδρέας Παππάς που φέτος έχει οριστεί μόνο ως 4ος στο παιχνίδι της Κέρκυρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα (6η αγωνιστική).

Οι ορισμοί γίνονται αποκλειστικά από την ΚΕΔ αφού το Κύπελλο Ελλάδας είναι διοργάνωση της Ομοσπονδίας και δεν συμμετέχει ο εκπρόσωπος της Super League Δημήτρης Σαραϊδάρης.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του κάθε ομίλου και τους διαιτητές των αναμετρήσεων:

1oς Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ (17:15, Γήπεδο Τούμπας)

Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)

Βοηθοί: Νικόλαος Κωτούλας (Σερρών), Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Γεώργιος Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

 

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Ελευσίνας)

Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Ηλίας Μητάρης (Ανατολικής Αττικής), Ελευθέριος Τζάκος (Αθηνών)

4ος: Παναγιώτης Κακρίδης (Κορινθίας)

2ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός – Πλατανιάς (19:30, «Γ. Καραϊσκάκης»)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Παναγιώτης Μεσσήνης (Αχαΐας), Ιωάννης Μπετσόγλου (Κορινθίας)

4ος: Σπυρίδων Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Σπάρτη - ΑΟ Χανιά (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Διαιτητής: Σπυρίδων Μιχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Δημήτριος Τζίλης (Πειραιά), Γεώργιος Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Δημήτριος Γκοβέσης (Αρκαδίας)

3ος Όμιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ (17:15, Γήπεδο Νέας Σμύρνης)

Διαιτητής: Νικόλαος Μακρυπόδης (Αχαΐας)

Βοηθοί: Θεμιστοκλής Σπανός (Αχαΐας), Αντώνιος Γκοτσόπουλος (Αχαΐας)

4ος: Σταύρος Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, «Απ. Νικολαΐδης»)

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης (Ευβοίας), Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου)

4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

4ος Όμιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου

Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Μυτιλήνης)

Διαιτητής: Άγγελος Ζαραβίνος (Αθηνών)

Βοηθοί: Παναγιώτης Κορτέσης (Αθηνών), Μιχαήλ Ταμάλης (Αθηνών)

4ος: Μιχαήλ Αντιπαριώτης (Ανατολικής Αττικής)

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη (15:00 Εθν. Στάδιο «Οι Ζωσιμάδες»)

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), Ηλίας Νατσιούλας (Λάρισας)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

5ος Όμιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου

Αιγινιακός - Άρης (15:00, Δημ. Αιγινίου)

Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Νικόλαος Τζάνης (Τρικάλων), Δημήτριος Τίκας (Καρδίτσας)

4ος: Νικόλαος Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Αστέρας Τρίπολης - Βέροια (17:15, «Θ. Κολοκοτρώνης»)

Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

4ος: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας)

6ος Όμιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου

ΑΕΚ - Κέρκυρα (19:30, ΟΑΚΑ)

Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Δήμος Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος: Ιωάννης Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Σερρών)

Βοηθοί: Δημήτριος Λυμπερόπουλος (Αθηνών), Αλέξιος Πασπάτης (Αθηνών)

4ος: Φώτιος Νταούλας (Αθηνών) 

7ος Όμιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου

Πανθρακικός - Καλλιθέα (17:15, Δημ. Στάδιο Κομοτηνής)

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Αθανάσιος Παπαδάκης (Ημαθίας), Μιχαήλ Κελεσίδης (Ημαθίας)

4ος: Ιωάννης Γκουγκούδης (Σερρών) 

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Ατρόμητος – Παναιτωλικός (17:15, Δημ. Περιστερίου)

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Παναγιώτης Σταθόπουλος (Ηλείας), Άγγελος Πήττας (Ηλείας)

4ος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

8ος Όμιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

Πανιώνιος – Λεβαδειακός (15:00, Γήπεδο Νέας Σμύρνης)

Διαιτητής: Νικόλας Πουλήμας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Βασίλειος Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Τιμολέων Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Σερρών)

Διαιτητής: Λάμπρος Παπαργυρίου (Πιερίας)

Βοηθοί: Γεώργιος Θεοδώρου (Πιερίας), Δημήτριος Ζέρβας (Πιερίας)

4ος: Κων/νος Μηλιάδης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Κλήρωση: Οι 8 όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας  

Photo credits: Action Images

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Εν ψυχρώ εκτέλεση άντρα με πυροβολισμό στο κεφάλι

Νεκρός βρέθηκε ένας άντρας αγνώστων στοιχείων και μάλλον αλλοδαπός επί της οδού Αδμηττού στην Πλατεία Αττικής

ΚΟΥΙΖ

Πόσο καλά θυμάσαι τις ελληνικές ταινίες των '80s;

Απ' το 'Καμικάζι αγάπη μου' μέχρι το 'Κομπιούτερ του Θανάτου', αυτό το κουίζ απευθύνεται σε μυημένους κι όχι σε κωλόπαιδα.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΡΑΓΩΔΙΑ

Πήγε να βοηθήσει την γυναίκα του σε τροχαίο, παρασύρθηκε από όχημα και σκοτώθηκε

Απίστευτο δυστύχημα έγινε στο 10ο χιλιόμετρο της παλιάς Εθνικής Οδού Ιωαννίνων Ηγουμενίτσας, μεταξύ της Βιομηχανικής Περιοχής και της Κληματιάς. Πεζός που είχε σπεύσει να βοηθήσει τη γυναίκα του παρασύρθηκε από ΙΧ φορτηγάκι και σκοτώθηκε

WORKOUT

Σώμα πυγμάχου σε λίγους μήνες γίνεται;

Η προπόνηση που μεταμόρφωσε τον Miles Teller στον πρωταθλητή της ταινίας 'Bleed For This'.

ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Τουλάχιστον 38 οι νεκροί και 166 οι τραυματίες

Δέκα συλλήψεις για την επίθεση έξω από το στάδιο της Μπεσίκτας με παγιδευμένο αυτοκίνητο και βομβιστή-καμικάζι (pics)

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24