ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Γκαρθία: "Ήμασταν καλύτεροι"

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Στις πολλές χαμένες ευκαιρίες που είχαν οι παίκτες του ειδικά στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην ΑΕΚ στάθηκε ο Όσκαρ Γκαρθία.

Ο Ολυμπιακός ήταν εκείνος που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες για να μπορέσει να πάρει τη νίκη απέναντι στην ΑΕΚ, όμως το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Σιδηρόπουλου και έτσι όλα θα κριθούν στο δεύτερο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου.

Στις χαμένε ευκαιρίες που είχαν οι παίκτες του ειδικά στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε και ο Οσκαρ Γκαρθία.

Μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV ο προπονητής του Ολυμπιακού τόνισε ότι το αποτέλεσμα κρίθηκε από την αστοχία των παικτών του. "Κάναμε ένα πολύ καλό 1ο ημίχρονο, με πάρα πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Είχαμε τουλάχιστον τέσσερις ξεκάθαρες ευκαιρίες. Ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο. Εκεί κρίθηκε το παιχνίδι, στο ότι δεν βάλαμε κάποιο από αυτά τα γκολ για να μπορέσουμε να κερδίσουμε το παιχνίδι" ανέφερε χαρακτηριστικά.

Photo credits: Eurokinissi