Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Φωστήρας

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Ο Αιγινιακός εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της ΑΕ Καραϊσκάκης και είναι στο +3 στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Ο Φωστήρας επικράτησε της Γλυφάδας και παρέμεινε στην κορυφή. Τα αποτελέσματα και στους τέσσερις ομίλους.

Στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής ο Άρης, που έχει εξασφαλίσει την άνοδο στη Football League, νίκησε εύκολα 3-0 τον Καμπανιακό, ενώ με το ίδιο σκορ η δεύτερη Δόξα Δράμας επικράτησε του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης.

Στον 2ο όμιλο ο Αιγινιακός επικράτησε εντός έδρας με 4-1 του Ρήγα Φεραίου, ενώ η δεύτερη ΑΕ Καραϊσκάκης "κόλλησε" στο 1-1 εκτός έδρας με τον Πύρασο Ν. Αγχιάλου. Έτσι η ομάδα της βόρειας Πιερίας έχει πια 68 βαθμούς και είναι στο +3 από την ομάδα της Άρτας.

Στον 3ο όμιλο από το Σάββατο (9/4) η Σπάρτη έχει κάνει άλμα ανόδου, ενώ στον 4ο ο Φωστήρας επικράτησε 3-0 της Γλυφάδας και διατήρησε το +1 από τον ΟΦΗ.

Τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (30ή αγωνιστική):

Δόξα Δράμας-Απόλλων Κρύας Βρύσης 3-0

Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 2-1

Θύελλα Φιλώτα-Έβρος Σουφλίου 0-1

ΑΠΕ Λαγκαδά-Κοζάνη 2-2

Εθνικός Αγιονερίου-Εθνικός Σερρών 3-0 α.α

Καμπανιακός-Άρης 0-3

Ηρακλής Αμπελοκήπων-Εθνικός Αλεξ. 1-1

Εορδαϊκός-ΑΟ Καβάλα 0-3

Ρεπό: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου:

1. Άρης 77

.......................................................

2.Δόξα Δράμας 59

3. Νέστος Χρυσούπολης 57

4.  Καβάλα 46

5. Λαγκαδάς 43

6. Εορδαϊκός 41

7. Απόλλων Καλαμαριάς 41

8. Καμπανιακός 41

9. Εθνικός Αγιονερίου 40

............................................................

10. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 37

11. Κοζάνη 35

12. Απόλλων 1960 33

13. Θύελλα Φιλώτα 31

14. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 27

15. Ηρακλής Αμπελοκήπων 25

16. Έβρος Σουφλίου 20

17. Εθνικός Σερρών 5

* Ο Εθνικός Σερρών έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ.

 

2ος όμιλος (30ή αγωνιστική):

Αχέρων Καναλακίου-Φαρκαδόνα 1-0

Πιερικός-Δωτιέας Αγιάς 1-0

Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός 1-1

Αιγινιακός-Ρήγας Φεραίος 4-1

Πύρασος Ν. Αγχιάλου-ΑΕ Καραϊσκάκης 1-1

Τύρναβος-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-2

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-1

Οπούντιος Μαρτίνου-Πύδνα Κίτρους 0-2

Ρεπό: Φωκικός

 

Η βαθμολογία του 2ου ομίλου:

1. Αιγινιακός 68

---------------------------------------------------

2. ΑΕ Καραϊσκάκης 65

3. Νίκη Βόλου 58

4. Πύδνα Κίτρους 50

5. Θεσπρωτός 48

6. Ρήγας Φεραίος 44

7. Πιερικός 41

8. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 39

9. Εθνικός Φιλιππιάδας 34

---------------------------------------------------

10. Πύρασος Ν. Αγχιάλου 32

11. Τύρναβος 2005 32

12. Οικονόμος Τσαριτσάνης 31

13. Δωτιεύς Αγιάς 30

14. Αχέρων Καναλακίου 30

15. Οπούντιος Μαρτίνου 22

16. Φαρκαδόνα 17

17. Φωκικός -1

* Ο Πιερικός έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Football League * Η Φαρκαδόνα έχει -3 βαθμούς με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ * Ο Φωκικός έχει αποβληθεί από το Πρωταθλημα με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ

 

3ος όμιλος (23η αγωνιστική):

Ηρακλής Ψαχνών-Αιολικός 0-3 α.α.

Βύζας Μεγάρων-ΠΑΟ Βάρδας 0-3

Κανάρης Νενήτων-Ένωση Ερμιονίδας 0-3

Δόξα Ν. Μανωλάδας-Σπάρτη 0-1

Παναρκαδικός-Παναργειακός 0-1

Καλαμάτα-ΑΟ Χαλκίδας 0-4

ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Λουτράκι 0-2

 

Η βαθμολογία του 3ου ομίλου:

1. Σπάρτη 52

---------------------------------------------------

2. Παναργειακός 46

3. Παναρκαδικός 42

4. Αιολικός 38

5. Λουτράκι 38

6. ΠΑΟ Βάρδας 38

7. Χαλκίδα 36

8. Ερμιονίδα 35

9. Δόξα Ν. Μανωλάδας 34

---------------------------------------------------

10. Καλαμάτα 28

11. Βύζας Μεγάρων 24

12. ΑΟ Λεβάντε 14

13. Κανάρης Χίου 13

14. Ηρακλής Ψαχνών 4

* Ο Ηρακλής Ψαχνών έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ.

 

4ος όμιλος (26η αγωνιστική):

Ηράκλειο-Αστέρας Βάρης 2-3

Ερμής Ζωνιανών-Ατρόμητος Πειραιά 2-1

Εθνικός Πειραιά-Κηφισιά 2-0

ΟΦΗ-Τριγλία Ραφήνας 1-0

Φωστήρας-ΑΟ Γλυφάδας 3-0

Επισκοπή-Ιωνικός 2-0

Τράχωνες Αλίμου-ΠΑΟ Κρουσώνα 1-1

Ιάλυσος-Ηλυσιακός 1-0

Πατήστε εδώ και δείτε αναλυτικές βαθμολογίες σε Ελλάδα και όχι μόνο.

Η βαθμολογία του 4ου ομίλου

1. Φωστήρας 59

---------------------------------------------------

2. ΟΦΗ 58

3. Τριγλία Ραφήνας 52

4. Ιαλυσός 49

5. Εθνικός 49

6.Ερμής Ζωνιανών 43

7.Ιωνικός 42

8. Ηλυσιακός 40

9. Κηφισιά 36

-------------------------------------------------------------------

10. Αστέρας Βάρης 35

11. ΠΑΟΚρουσώνα 26

12. Ατρόμητος Πειραιά 24

13. Επισκοπή 24

14. Ηράκλειο 20

15. Γλυφάδα 16

16. Τράχωνες Αλίμου 9

PHOTO CREDITS: ACTION IMAGES

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24