Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στο 90' ο Φωστήρας, "μπλόκο" Μανωλάδας σε Παναργειακό

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Φωστήρας πέρασε στο 90ό λεπτό από τη Ραφήνα, επικρατώντας με 2-1 της Τριγλίας, η Δόξα Νέας Μανωλάδας νίκησε με 3-1 τον Παναργειακό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής.

Την ώρα που Άρης δεν μπορούσε να περάσει το εμπόδιο του Εθνικού Νέου Αγιονερίου, ο Νέστος Χρυσούπολης περνούσε με 6-2 από το Σουφλί. Δύο ματς αναβλήθηκαν στον τρίτο όμιλο λόγω απαγορευτικού απόπλου, ο ΟΦΗ νίκησε με 3-0 την Κηφισιά αλλά ο Φωστήρας είπε την τελευταία του λέξη στο 90ό λεπτό, νικώντας με 2-1 την Τριγλία Ραφήνας.

Στον 1ο όμιλο, ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου και παραμένει στην πρώτη θέση, δίνοντας την ευκαιρία στο Νέστο Χρυσούπολης, ο οποίος πέρασε επιβλητικά με 6-2 από το Σουφλί (νίκησε τον τοπικό Έβρο) να μειώσει τη διαφορά. Δόξα Δράμας και Απόλλων Καλαμαριάς έμειναν ισόπαλες, χωρίς τέρματα.

Στο 2ο όμιλο, η ΑΕ Καραϊσκάκης πήρε το "τρίποντο" άνευ αγώνος καθώς ο Φωκικός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, εκμεταλλευόμενη το ρεπό που είχε ο Αιγινιακός. Η Νίκη Βόλου δεν μπόρεσε να περάσει από την έδρα Ρήγα Φεραίου με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, χωρίς γκολ.

Στον 3ο όμιλο, αναβλήθηκαν δύο αναμετρήσεις λόγω απαγορευτικού απόπλου από τον Πειραιά, σε αυτές που έγιναν ξεχωρίζει η Δόξα Μανωλάδας πήρε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς νικώντας με 3-1 τον Παναργειακό, ενώ ο Παναρκαδικός αναδείχθηκε ισόπαλος δίχως γκολ με τη Χαλκίδα.

Στον 4ο όμιλο, ο ΟΦΗ επικράτησε 3-0 εκτός έδρας της Κηφισιάς, ενώ στο βαθμολογικό ντέρμπι του ομίλου, ο Φωστήρας πέρασε από τη Ραφήνα επικρατώντας της Τριγλίας με 2-1

Πατήστε εδώ και δείτε αναλυτικές βαθμολογίες σε Ελλάδα και Ευρώπη.