Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στη Γ' Εθνική η Σπάρτη

Η ΑΕ Σπάρτης, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0, έκανε την ανατροπή και νίκησε 3-2 τον ΑΟ Κυπαρισσίας, στο Περιστέρι, πανηγυρίζοντας την άνοδο στη Γ' Εθνική. (φωτογραφίες)

Στο Περιστέρι, διεξήχθη το ματς ανάμεσα στην ΑΕ Σπάρτης και τον ΑΟ Κυπαρισσίας, με έπαθλο ένα εισιτήριο για την άνοδο, στη Γ' Εθνική. Ματς συναρπαστικό ως προς την εξέλιξή του, με την ομάδα της Κυπαρισσίας να προηγείται με 2-0, ωστόσο αυτή της Σπάρτης να κάνει την ανατροπή και να παίρνει τη σπουδαία νίκη με 3-2. Δείτε φωτογραφίες από το ματς.

Και τα πέντε γκολ, μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η Κυπαρισσία άνοιξε το σκορ με τον Παναγόπουλο στο 51ο λεπτό, και ο Κόλλιας τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Αλλά υπολόγιζε χωρίς την αντίδραση της Σπάρτης, ή για να λέμε καλύτερα του Γιάννη Αναστασάκου.

Μείωσε στο 57ο λεπτό, ο Γκολέμης ισοφάρισε στο 83ο και ο Αναστασάκος εκ νέου, στο 87ο, "υπέγραψε" τη νίκη της Σπάρτης και την άνοδό της στη Γ' Εθνική. Στο Περιστέρι βρέθηκε και ο ιδιοκτήτης της ομάδας, Δημήτρης Γιαννακόπουλος.