Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Νίκη με 1-0 και στο -3 από την κορυφή ο ΟΦΗ

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 εκτός έδρας την επισκοπή και έφτασε στους 49 βαθμούς μειώνοντας σε τρεις την διαφορά από τον Φωστήρα που παραμένει στην κορυφή.

Την έκτη του εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε την Πέμπτη το μεσημέρι ο ΟΦΗ επικρατώντας με 1-0 της Επισκοπής και με τους τρεις βαθμούς που πήρε μείωσε την βαθμολογική διαφορά από τον πρωτοπόρο ΟΦΗ στους τρεις βαθμούς.

Το "χρυσό γκολ" για τον ΟΦΗ πέτυχε ο Περογαμβράκης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ενώ πριν είχε χάσει σωρεία ευκαιριών για να ανοίξει το σκορ.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια απείλησε αρχικά στο 14' το σουτ όμως του Σαχινίδη αποκρούστηκε από τον Γεωργίου. Στο 40' και πάλι ο Σαχινίδης με πλασέ προσπάθησε να σκοράρει αλλά και πάλι ο Γεωργίου απέκρουσε. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όμως με ένα δυνατό σουτ του Περογαμβράκη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Στο 48' σουτ του Χαντί από καλή θέση, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από την εστία του Γεωργίου, ενώ στο 49΄ σουτ του Μηνά για λογαριασμό της ομάδας του Ρεθύμνου η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Δερμιτζάκη.

Στο 68' ο ΟΦΗ έφτασε κοντά στο να κάνει δυο τα τέρματα του αλλά το σουτ του Περογαμβράκη σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Γεργιού. Η τελευταία καλή στιγμή για τον ΟΦΗ χάθηκε στο 93' όταν ο Φραγκουλάκης βρέθηκε τετ α τετ με τον Γεωργίου, ο τελευταίος όμως κατάφερε να τον νικήσει και το ματς έληξε με το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Νίκος Κωτσοβός):Γεωργίου, Γεωργιάδης,Καψιώτης (55΄Ιβάνοφ),Πάτας, Λένγκα, Παπαδήμας, Γούλας (54΄Μίλιτς), Χαλκιαδάκης, Κωτάτης, Μηνάς,Ντινιωτάκης (78΄Μέμος).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας):Δερμιτζάκης, Κιάσος, Πίτσος (46΄Μπολάκης), Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Περογαμβράκης (89΄Φαμπίνιο), Φραγκουλάκης, Σαχινίδης, Χαντί, Μπουρσέλης (11'Καλέ).