Γ' ΕΘΝΙΚΗ

"Κάπνισε" πούρο νίκης με Καπνίδη ο Άρης, 3-2 τον Εθνικό Γαζώρου

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Άρης με τον Καπνίδη να σκοράρει δυο τέρματα επικράτησε του Εθνικού Γαζώρου με 3-2 για την δέκατη αγωνιστική της Γ' Εθνικής και πέτυχε την 8η νίκη του.

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πέντε γκολ και δυο ανατροπές στη διάρκεια του ματς ο Άρης κατάφερε τελικά να επικρατήσει του Εθνικού Γαζώρου με 3-2 εκτός έδρας και να πάρει την όγδοη νίκη του σε εννιά παιχνίδια. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου είχαν ως πρωταγωνιστή τον Καπνίδη ο οποίος σημείωσε δυο γκολ, ένα στην αρχή και ένα στο τέλος της αναμέτρησης.

Οι "κίτρινοι" άνοιξαν το σκορ στο 25' με προβολή του Καπνίδη από κοντά για το 1-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου αφού οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία του Τζινάρ.

Η εικόνα στο δεύτερο μέρος όμως ήταν διαφορετική με τον Κρυστάλλη για τον Εθνικό να πετυχαίνει δυο γκολ στο 55' και το 65' εκμεταλλευόμενος δυο λάθη της άμυνας του Άρη διαμορφώνοντας το 2-1. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου πήραν τα ηνία στο ματς και τρία λεπτά αργότερα με τον Τάτο έφτασαν στην ισοφάριση ενώ στο 70' ο Ρόβας είχε ευκαιρία να πετύχει την άμεση ανατροπή, όμως το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι του Μπαχταλίεφ. Η ανατροπή του σκορ για τον Άρη ήρθε στο 84' όταν ο Πόι έδωσε στον Καπνίδη και αυτός με ωραία κεφαλιά έκανε το 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Εθνικός Γαζώρου (Αλέξης Αλεξίου):Μπαχταλίεφ, Παπαδόπουλος, Σαϊνατούδης (50'Παπίτσας), Παυλίδης, Κασμερίδης,Θυμιάτης, Κατσαρός (82'Πολυζωϊδης), Αγγελίδης, Κρυστάλλης (87'Μουίδης), Ντούνγκα, Γεωργιάδης.

ΑΡΗΣ (Nίκος Αναστόπουλος): Tζινάρ,Καλογέρης (76'Κυβελίδης), Ιντζίδης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Καζναφέρης, Ν΄Λουντούλου (63'Πόι), Καπνίδης (88'Τσουμάνης), Τάτος, Ντούνης.