Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Επεισόδια στο Κηφισιά - Ιωνικός

επεισόδια INTIME SPORTS

Η αναμέτρηση στο Ζηρίνειο ανάμεσα σε Κηφισιά και Ιωνικό, για την 7η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, στιγματίστηκε από επεισόδια που σημειώθηκαν στο 25ο λεπτό. Ένταση και στο Καλαμάτα - Αιολικός. (VIDEO).

Η Κηφισιά νίκησε με 2-1 τον Ιωνικό στο Ζηρίνειο, διατηρώντας το απόλυτο στην έδρα της, έπειτα από επτά παιχνίδια στη Γ' Εθνική. Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου σημειώθηκαν επεισόδια που αμαύρωσαν ένα κατά τα άλλα πολύ δυνατό ματς.

Ήταν στο 25ο λεπτό, κατά το οποίο μερίδα οπαδών του ιωνικού επιτέθηκαν σε εκείνους της ομάδας των βορείων προαστίων, χτυπώντας τους για ένα δεκάλεπτο. Στο γήπεδο υπήρχε ελλιπής αστυνομική δύναμη. Στο ημίχρονο κατέφτασε διμοιρία ΜΑΤ, οπότε και ηρέμησαν τα πνεύματα.

Ένταση και στο Καλαμάτα - Αιολικός

Επεισοδιακό ήταν και το παιχνίδι ανάμεσα σε Καλαμάτα και Αιολικό, που έληξε 1-1. Υπήρξε ένταση στο ημίχρονο μεταξύ των παικτών στον αγωνιστικό χώρο που μεταφέρθηκε και στην εξέδρα. Δείτε το βίντεο