Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αποτελέσματα και βαθμολογίες στη Γ' Εθνική

Εθνικός

Αποτελέσματα και βαθμολογίες στη Γ' Εθνική

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες και στους οκτώ ομίλους της Γ' Εθνικής, έπειτα από τις αναμετρήσεις που έγιναν την Κυριακή (7/1).

Απόλλων Παραλιμνίου και Ελπίδα Σκουτάρεως προχωρούν μαζί στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής, έχοντας από 24 βαθμούς. Το Παραλίμνι νίκησε 4-0 την ΑΕ Διδυμότειχου, ενώ η Ελπίδα Σκουτάρεως πέρασε νικηφόρα (1-0) από την έδρα του Ορφέα Ξάνθης. Στον 2ο όμιλο ο Άρης Παλαιοχωρίου είναι 1ος με 35 βαθμούς μετά τη νίκη του (2-0) σε βάρος Κιλκισιακού. Ο Ηρακλής επιβλήθηκε 3-0 εκτός έδρας του Αγροτικού Αστέρα και είναι στο -1.

Ο Τηλυκράτης στον 3ο όμιλο είναι στην κορυφή με 29 βαθμούς μετά το 2-1 επί της Δόξας Κρανούλας. Ο δεύτερος Ερμής Αμυνταίου, που είναι στο -5, επιβλήθηκε 1-0 της Καστοριάς. Δύσκολα θα χάσει την πρωτιά στον 4ο όμιλο ο ΝΠΣ Βόλος, ο οποίος την Κυριακή (7/1) νίκησε 1-0 εκτός έδρας τον Αστέρα Ιτέας και έφτασε τους 36 βαθμούς. Ο δεύτερος Αλμυρός έχει 25.

Στο +4 από τον δεύτερο Αστέρα Αμαλιάδας είναι στον 5ο όμιλο ο Αστέρας Βλαχιώτη, που που επιβλήθηκε 3-0 της Αχαϊκής.  Η πρωτοπόρα στον 6ο όμιλο Προοδευτική είχε ρεπό, ενώ ο δεύτερος Εθνικός, που είναι στο -3, επικράτησε 3-1 της Ρόδου. Στον 7ο όμιλο ο αήττητος Σπάτων που είναι 1ος είχε ρεπό, ενώ η Χαλκίδα που είναι στο -5 έχασε με 2-1 από τη Θύελλα Ραφήνας.

Ρεπό στον 8ο όμιλο είχε ο πρωτοπόρος Ηρόδοτος των 21 βαθμών, ενώ το Αιγάλεω που είναι στο -2 επικράτησε εκτός έδρας της Παλαιόχωρας.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

1ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμότειχου 4-0

Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού 0-1

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου 0-1

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών 0-1

Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3-0

Ορφέας Ξάνθης-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1



1 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 24 11

-

2 Ελπίδα Σκουτάρεως 24 11

3 Καβάλα 20 11

4 Αετός Ορφανού 18 11

5 Νέστος Χρυσούπολης 17 11

6 Άρης Αβάτου 17 11

7 ΑΕ Διδυμοτείχου 13 11

-

8 Ορφέας Ξάνθης 12 11

9 Δόξα Προσκυνητών 11 11

10 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11 11

11 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8 11

12 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 11



2ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Άρης Παλαιοχωρίου-Κιλκισιακός 2-0

Εδεσσαϊκός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-0

ΑΕ Καρίτσας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1

Μακεδονικός-Πιερικός 2-1

Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής 0-3

ΦΑΣ Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Καμπανιακός 0-0



2 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Άρης Παλαιοχωρίου 35 16

-

2 Ηρακλής 34 16

3 Αλμωπός Αριδαίας 28 16

4 Μακεδονικός 28 16

5 Νάουσα 25 16

6 ΑΠΕ Λαγκαδά 24 16

7 Εδεσσαϊκός 24 16

8 Αγροτικός Αστέρας 22 16

-

9 Πιερικός 22 16

10 ΑΟ Καρδίας 20 15

11 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 19 16

12 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 16 16

13 ΑΕ Καρίτσας 12 16

14 Κιλκισιακός 12 15

15 Καμπανιακός 6 16



3ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αστέρας Παραποτάμου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-2

Σκουφάς Κομποτίου-Πανλευκάδιος 2-0

Ερμής Αμυνταίου-Καστοριά 1-0

Νέος Αμφίλοχος-Μακεδονικός Φούφα 0-0

Τηλυκράτης-Δόξα Κρανούλας 2-1

Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης 1-0



3 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 29 13

-

2 Ερμής Αμυνταίου 24 13

3 Μακεδονικός Φούφα 24 13

4 Θεσπρωτός 23 13

5 Νέος Αμφίλοχος 22 13

6 ΑΕ Λευκίμμης 21 13

7 ΑΕΠ Καραγιαννίων 18 13

-

8 Δόξα Κρανούλας 18 13

9 Σκουφάς Κομποτίου 13 13

10 Εθνικός Φιλιππιάδας 12 12

11 Καστοριά 9 13

12 Πανλευκάδιος 8 13

13 Αστέρας Παραπόταμου 6 13



4ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αχιλλέας Φαρσάλων-Οπούντιος Μαρτίνου 0-0

ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Θήβα 0-0

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΠΟΚ Βελούχι 2-0

Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου 0-1

Αμβρυσσέας Διστόμου-Διγενής Νεοχωρίου 1-0

Αστέρας Ιτέας-ΝΠΣ Βόλος 0-1



4 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 36 13

-

2 ΓΣ Αλμυρός 25 12

3 Νίκη Βόλου 24 13

4 Αμβρυσσέας Διστόμου 23 13

5 Αστέρας Ιτέας 21 13

6 ΑΟ Σελλάνων 20 13

7 ΑΟ Θήβα 19 13

-

8 Ολυμπιακός Βόλου 19 13

9 Ρήγας Φεραίος 13 13

10 Διγενής Νεοχωρίου 11 13

11 Αχιλλέας Φαρσάλων 10 13

12 Οπούντιος Μαρτίνου 8 13

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 13

 

5ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Παναρκαδικός-Τσικλητήρας 0-1

ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός 1-2

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παλληξουριακός 1-0

Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή 3-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Ζάκυνθος 2-0

Καλαμάτα-Λεωνίδιο 3-1



5 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Βλαχιώτη 27 11

-

2 Αστέρας Αμαλιάδας 23 11

3 Πανηλειακός 21 11

4 Καλαμάτα 21 11

5 Παναρκαδικός 16 11

6 Τσικλητήρας Πύλου 16 11

7 Διαγόρας Βραχνέικων 15 11

-

8 ΠΑΟ Βάρδας 14 11

9 Ζάκυνθος 12 11

10 Αχαϊκή 12 11

11 Παλληξουριακός 7 11

12 Λεωνίδιο 0 11



6ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Εθνικός-Ρόδος 3-1

Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος 0-1

Ασπρόπυργος-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1

Ιωνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 2-0

Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Λουτράκι (8/1, 15:00)



6 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Προοδευτική 23 10

-

2 Εθνικός 20 10

3 Ιάλυσος 17 10

4 ΑΠΟ Κερατσίνι 16 10

5 Διαγόρας Ρόδου 15 9

6 Ρόδος 15 10

7 Ιωνικός 13 10

-

8 ΑΟ Λουτράκι 12 9

9 Ασπρόπυργος 10 10

10 Πέλοπας Κιάτου 6 10

11 ΑΟ Ζευγολατιού 0 10



7ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Τριγλία Ραφήνας 2-0

Παναργειακός-ΑΕ Ερμιονίδας 1-1

Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Χαλκίς 2-1

Ταμυναϊκός-Αιολικός 1-1

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου (10/1,15:00)



7 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 23 10

-

2 ΑΟ Χαλκίς 18 10

3 Παναργειακός 14 9

4 ΑΕ Ερμιονίδας 13 10

5 Θύελλα Ραφήνας 12 10

6 Αιολικός 12 10

7 Πανθηραϊκός 11 10

-

8 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 11 8

9 Ερμής Κιβερίου 10 9

10 Τριγλία Ραφήνας 10 10

11 Ταμυναϊκός 8 10



8ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0

Ηλυσιακός-Ατσαλένιος 4-1

Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Κηφισιά 2-0

Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας 1-0

ΑΟ Παλαιόχωρας-Αιγάλεω 0-1



8 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 21 10

-

2 Αιγάλεω 19 10

3 Ηλυσιακός 17 10

4 ΟΦ Ιεράπετρας 16 10

5 Ατσαλένιος 16 10

6 Άγιος Ιερόθεος 10 10

7 ΑΟ Παλαιόχωρας 10 10

-

8 Φωστήρας 10 10

9 Ερμής Ζωνιανών 9 10

10 Κηφισιά 8 10

11 ΑΕ Μυλοποτάμου 7 10

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Ο Αλέξης Τσίπρας στο Έθνος της Κυριακής: Μακεδονικό έθνος δεν υπήρξε ποτέ

Μη χάσετε την αποκλειστική συνέντευξη του πρωθυπουργού στο Έθνος της Κυριακής, που θα συζητηθεί: Ανοίγει τα χαρτιά του για το θέμα των Σκοπίων και περιγράφει την ονομασία που θα δεχόταν η ελληνική κυβέρνηση

Τι πίνει ένας barman όταν βγαίνει για ποτό

Μιλήσαμε με bartenders για να δούμε τι αγαπάνε, τι προσέχουν και κυρίως τι πίνουν όταν βρίσκονται από την άλλη μεριά της μπάρας.

Το 'καυτό' αγγελάκι που βγάζει 70.000 δολάρια για κάθε ανάρτηση στο Instagram

Η 29χρονη Νοτιοαφρικανή είναι μια περήφανη μητέρα, ακτιβίστρια κατά του AIDS και celebrity στα κοινωνικά δίκτυα

3 ταινίες και 5 σειρές για το ΣΚ σου

Όλες οι ταινίες και σειρές που αξίζει να τσεκάρεις αυτό το σαββατοκύριακο.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

Ειδικό αφιέρωμα για το Bitcoin στην Ημερησία

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής κυκλοφορεί στις 14 Ιανουαρίου με συνολικά επτά πλούσια ένθετα για ολόκληρη την οικογένεια και ειδικό αφιέρωμα για το bitcoin

Ο γ' τόμος της "Εγκυκλοπαίδειας του Κρασιού" με τη σφραγίδα της LAROUSSE

Μη χάσετε στο "Εθνος της Κυριακής" που κυλοφορεί στις 21/01 τον τρίτο και τελευταίο τόμο από την "Εγκυκλοπαίδεια του Κρασιού"

Κερδίστε προσκλήσεις για το "Δον Παναγιώτης" και "Όταν σβήνουν τα φώτα"

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής σας δίνει την ευκαιρία να παρακολουθήσετε τις δημοφιλέστερες μουσικές και θεατρικές παραστάσεις

ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24