FOOTBALL LEAGUE

Το πρόγραμμα της Football League 2017-2018

Το πρόγραμμα της Football League 2017-2018

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα της Football League 2017-2018 όπως αυτό διαμορφώθηκε μετά την κλήρωση της Πέμπτης (5/10). Οι 34 αγωνιστικές και οι ημερομηνίες διεξαγωγής τους. (PHOTOS)

Στα γραφεία της Football League πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (5/10) η κλήρωση της Football League 2017-2018. Το παρών έδωσαν και τρεις αστυνομικοί για λόγους ασφαλείας, αν και δεν συνέβη κανένα παρατράγουδο.

Παρόντες στη διαδικασία ο πρόεδρος της διοργανώτριας Λεωνίδας Λεουτσάκος, ο πρόεδρος της Super League, Γιώργος Στράτος, ο πρώην πρόεδρος της διοργανώτριας αρχής, Σπύρος Καλογιάννης, αντιπροσωπεία του ΠΣΑΠ, ο εκπρόσωπος της ΕΠΟ, Λεωνίδας Θεωμαΐδης, αλλά και οι εξής εκπρόσωποι των ομάδων:

Στάθης Φριλίγγος (Άρης), Δημήτρης Μπαταγιάννης, Ανδρέας Μπέκιος, Ηρακλής Τσίκινης (Τρίκαλα), Σταύρος Καρακασίδης (Καλλιθέα), Παναγιώτης Μαντζανάς (Απόλλων Λάρισας), Θωμάς Σβαρνόπουλος (Αιγινιακός), Γιώργος Γιακουμίδης (Απόλλων Πόντου), Άρης Λυχναράς (Κισσαμικός), Αντώνης Ρέλλας, Δημήτρης Μπαλαφούτης (Παναιγιάλειος), Βαλάντης Μπλέτσας (Αναγέννηση Καρδίτσας), Κώστας Μπακαλάρος (Παναχαϊκή), Γιάννης Μπύρος (Δόξα Δράμας), Γιώργος Τουτζάρης (Εργοτέλης), Δημήτρης Νικόλαρος (Σπάρτη), Φώτης Τσάλος, Δημήτρης Βαγιάκος (ΟΦΗ), Γιώργος Μελάς (Αχαρναϊκός), Δημήτρης Γεωργίου (Καραϊσκάκης).

Η σεζόν τελειώνει στις 27 Μαΐου. Υπενθυμίζεται ότι ανεβαίνουν δύο ομάδες στη Super League και υποβιβάζονται οι έξι τελευταίοι. Σε ό,τι αφορά στις ημερομηνίες των εμβόλιμων αγωνιστικών αυτές είναι οι: 20 Δεκεμβρίου (10η), 31 Ιανουαρίου (15η), 7 Μαρτίου (21η), Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου (26η) και 25 Απριλίου (29η).

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα αλλά και τις ημερομηνίες διεξαγωγής του:

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/10)

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΑΕ Καραϊσκάκης

Εργοτέλης - Καλλιθέα

Αχαρναϊκός - Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή - Τρίκαλα

Βέροια - Απόλλων Πόντου

Άρης - Αιγινιακός

Σπάρτη - Παναιγιάλειος

Δόξα Δράμας - Αναγέννηση Καρδίτσας

Πανσερραϊκός - ΟΦΗ

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/10)

Εργοτέλης - ΑΟΧ Κισσαμικός

ΑΕ Καραϊσκάκης - Αχαρναϊκός

Καλλιθέα - Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας - Βέροια

ΑΟ Τρίκαλα - Άρης

Απόλλων Πόντου - Σπάρτη

Αιγινιακός - Δόξα Δράμας

Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΟΦΗ

 

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αχαρναϊκός

Παναχαϊκή - Εργοτέλης

Βέροια - ΑΕ Καραϊσκάκης

Άρης - Καλλιθέα

Σπάρτη - Απόλλων Λάρισας

Δόξα Δράμας - ΑΟ Τρίκαλα

Πανσερραϊκός - Απόλλων Πόντου

ΟΦΗ - Αιγινιακός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναιγιάλειος

 

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12/11)

Παναχαϊκή - ΑΟΧ Κισσαμικός

Αχαρναϊκός - Βέροια

Εργοτέλης - Άρης

ΑΕ Καραϊσκάκης - Σπάρτη

Καλλιθέα - Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας - Πανσερραϊκός

Τρίκαλα - ΟΦΗ

Απόλλων Πόντου - Αναγέννηση Καρδίτσας

Αιγινιακός - Παναιγιάλειος

 

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Βέροια

Άρης - Παναχαϊκή

Σπάρτη - Αχαρναϊκός

Δόξα Δράμας - Εργοτέλης

Πανσερραϊκός - ΑΕ Καραϊσκάκης

ΟΦΗ - Καλλιθέα

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Λάρισας

Παναιγιάλειος - ΑΟ Τρίκαλα

Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου

 

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/11)

Άρης - ΑΟΧ Κισσαμικός

Βέροια - Σπάρτη

Παναχαϊκή - Δόξα Δράμας

Αχαρναϊκός - Πανσερραϊκός

Εργοτέλης - ΟΦΗ

ΑΕ Καραϊσκάκης - Αναγέννηση Καρδίτσας

Καλλιθέα - Παναιγιάλειος

Απόλλων Λάρισας - Αιγινιακός

Τρίκαλα - Απόλλων Πόντου

 

7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (03/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη

Δόξα Δράμας – Άρης

Πανσερραϊκός – Βέροια

ΟΦΗ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός

Παναιγιάλειος – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα

ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

 

8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/12)

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Σπάρτη – Πανσερραϊκός

Άρης – ΟΦΗ

Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος

Αχαρναϊκός – Αιγινιακός

Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς

Α.Ε. Καραϊσκάκης – ΑΟ Τρίκαλα

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

 

9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

ΟΦΗ – Δόξα Δράμας

Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη

Παναιγιάλειος – Άρης

Αιγινιακός – Βέροια

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή

ΑΟ Τρίκαλα – Αχαρναϊκός

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

Καλλιθέα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/12)

ΟΦΗ - ΑΟΧ Κισσαμικός

Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Δόξα Δράμας - Παναιγιάλειος

Σπάρτη - Αιγινιακός

Άρης - Απόλλων Πόντου

Βέροια - ΑΟ Τρίκαλα

Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας

Αχαρναϊκός - Καλλιθέα

ΑΕ Καραϊσκάκης - Εργοτέλης

 

11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναιγιάλειος - ΟΦΗ

Αιγινιακός - Πανσερραϊκός

Απόλλων Πόντου - Δόξα Δράμας

ΑΟ Τρίκαλα - Σπάρτη

Απόλλων Λάρισας - Άρης

Καλλιθέα - Βέροια

ΑΕ Καραϊσκάκης - Παναχαϊκή

Εργοτέλης - Αχαρναϊκός

 

12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/01)

Παναιγιάλειος - ΑΟΧ Κισσαμικός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός

ΟΦΗ - Απόλλων Πόντου

Πανσερραϊκός - ΑΟ Τρίκαλα

Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας

Σπάρτη - Καλλιθέα

Άρης - ΑΕ Καραϊσκάκης

Βέροια - Εργοτέλης

Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή

 

13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αιγινιακός

Απόλλων Πόντου - Παναιγιάλειος

ΑΟ Τρίκαλα - Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Λάρισας - ΟΦΗ

Καλλιθέα - Πανσερραϊκός

ΑΕ Καραϊσκάκης - Δόξα Δράμας

Εργοτέλης - Σπάρτη

Αχαρναϊκός - Άρης

Παναχαϊκή - Βέροια

 

14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/01)

Απόλλων Πόντου - ΑΟΧ Κισσαμικός

Αιγινιακός - ΑΟ Τρίκαλα

Παναιγιάλειος - Απόλλων Λάρισας

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλιθέα

ΟΦΗ - ΑΕ Καραϊσκάκης

Πανσερραϊκός - Εργοτέλης

Δόξα Δράμας - Αχαρναϊκός

Σπάρτη - Παναχαϊκή

Βέροια - Άρης

 

15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (31/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΑΟ Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου

Καλλιθέα - Αιγινιακός

ΑΕ Καραϊσκάκης - Παναιγιάλειος

Εργοτέλης - Αναγέννηση Καρδίτσας

Αχαρναϊκός  - ΟΦΗ

Παναχαϊκή - Πανσερραϊκός

Βέροια - Δόξα Δράμας

Άρης - Σπάρτη

 

16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (04/02)

Απόλλων Λάρισας - ΑΟΧ Κισσαμικός

ΑΟ Τρίκαλα - Καλλιθέα

Απόλλων Πόντου - ΑΕ Καραϊσκάκης

Αιγινιακός - Εργοτέλης

Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναχαϊκή

ΟΦΗ - Βέροια

Πανσερραϊκός - Άρης

Σπάρτη - Δόξα Δράμας

 

17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/02)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Καλλιθέα

ΑΕ Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας

Εργοτέλης - ΑΟ Τρίκαλα

Αχαρναϊκός - Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή - Αιγινιακός

Βέροια - Παναιγιάλειος

Άρης - Αναγέννηση Καρδίτσας

Σπάρτη - ΟΦΗ

Δόξα Δράμας - Πανσερραϊκός

 

18Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/02)

ΑΕ Καραϊσκάκης - ΑΟΧ Κισσαμικός

Καλλιθέα - Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας - Αχαρναϊκός

Τρίκαλα - Παναχαϊκή

Απόλλων Πόντου - Βέροια

Αιγινιακός - Άρης

Παναιγειάλειος - Σπάρτη

Αναγέννηση Καρδίτσας - Δόξα Δράμας

ΟΦΗ - Πανσερραϊκός

 

19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/02)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Εργοτέλης

Αχαρναϊκός - ΑΕ Καραϊσκάκης

Παναχαϊκή - Καλλιθέα

Βέροια - Απόλλων Λάρισας

Άρης - ΑΟ Τρίκαλα

Σπάρτη - Απόλλων Πόντου

Δόξα Δράμας - Αιγινιακός

Πανσερραϊκός - Παναιγιάλειος

ΟΦΗ - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

20Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (04/03)

Αχαρναϊκός - ΑΟΧ Κισσαμικός

Εργοτέλης - Παναχαϊκή

ΑΕ Καραϊσκάκης - Βέροια

Καλλιθέα - Άρης

Απόλλων Λάρισας - Σπάρτη

ΑΟ Τρίκαλα - Δόξα Δράμας

Απόλλων Πόντου - Πανσερραϊκός

Αιγινιακός - ΟΦΗ

Παναιγιάλειος - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

21Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/03)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναχαϊκή

Βέροια - Αχαρναϊκός

Άρης - Εργοτέλης

Σπάρτη - ΑΕ Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας - Καλλιθέα

Πανσερραϊκός - Απόλλων Λάρισας

ΟΦΗ - Τρίκαλα

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Πόντου

Παναιγιάλειος - Αιγινιακός

 

22Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/03)

Βέροια - ΑΟΧ Κισσαμικός

Παναχαϊκή - Άρης

Αχαρναϊκός - Σπάρτη

Εργοτέλης - Δόξα Δράμας

ΑΕ Καραϊσκάκης - Πανσερραϊκός

Καλλιθέα - ΟΦΗ

Απόλλων Λάρισας - Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΟ Τρίκαλα - Παναιγιάλειος

Απόλλων Πόντου - Αιγινιακός

 

23Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/03)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Άρης

Σπάρτη - Βέροια

Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή

Πανσερραϊκός - Αχαρναϊκός

ΟΦΗ - Εργοτέλης

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕ Καραϊσκάκης

Παναγειάλειος - Καλλιθέα

Αιγινιακός - Απόλλων Λάρισας;

Απόλλων Πόντου - Τρίκαλα

 

24Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/03)

Σπάρτη - ΑΟΧ Κισσαμικός

Άρης - Δόξα Δράμας

Βέροια - Πανσερραϊκός

Παναχαϊκή - ΟΦΗ

Αχαρναϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Εργοτέλης - Παναιγιάλειος

ΑΕ Καραϊσκάκης - Αιγινιακός

Καλλιθέα - Απόλλων Πόντου

Απόλλων Λάρισας - ΑΟ Τρίκαλα

 

25Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (01/04)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Δόξα Δράμας

Πανσερραϊκός - Σπάρτη

ΟΦΗ - Άρης

Αναγέννηση Καρδίτσας - Βέροια

Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή

Αιγινιακός - Αχαρναϊκός

Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης

ΑΟ Τρίκαλα - ΑΕ Καραϊσκάκης

Απόλλων Λάρισας - Καλλιθέα

 

26Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (04/04)

Πανσερραϊκός - ΑΟΧ Κισσαμικός

Δόξα Δράμας - ΟΦΗ

Σπάρτη - Αναγέννηση Καρδίτσας

Άρης - Παναιγιάλειος

Βέροια - Αιγινιακός

Παναχαϊκή - Απόλλων Πόντου

Αχαρναϊκός - ΑΟ Τρίκαλα

Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας

ΑΕ Καραϊσκάκης - Καλλιθέα

 

27Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/04)

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΟΦΗ

Αναγέννηση Καρδίτσας - Πανσερραϊκός

Παναιγιάλειος - Δόξα Δράμας

Αιγινιακός - Σπάρτη

Απόλλων Πόντου - Άρης

ΑΟ Τρίκαλα - Βέροια

Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή

Καλλιθέα - Αχαρναϊκός

Εργοτέλης - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

28Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/04)

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟΧ Κισσαμικός

ΟΦΗ - Παναγιάλειος

Πανσερραϊκός - Αιγινιακός

Δόξα Δράμας - Απόλλων Πόντου

Σπάρτη - ΑΟ Τρίκαλα

Άρης - Απόλλων Λάρισας

Βέροια - Καλλιθέα

Παναχαϊκή - ΑΕ Καραϊσκάκης

Αχαρναϊκός - Εργοτέλης

 

29Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/04)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιγιάλειος

Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Πόντου - ΟΦΗ

ΑΟ Τρίκαλα - Πανσερραϊκός

Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας

Καλλιθέα - Σπάρτη

ΑΕ Καραϊσκάκης - Άρης

Εργοτέλης - Βέροια

Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός

 

30Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/04)

Αιγινιακός - ΑΟΧ Κισσαμικός

Παναιγιάλειος - Απόλλων Πόντου

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟ Τρίκαλα

ΟΦΗ - Απόλλων Λάρισας

Πανσερραϊκός - Καλλιθέα

Δόξα Δράμας - ΑΕ Καραϊσκάκης

Σπάρτη - Εργοτέλης

Άρης - Αχαρναϊκός

Βέροια - Παναχαϊκή

 

31Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06/05)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Απόλλων Πόντου

ΑΟ Τρίκαλα - Αιγινιακός

Απόλλων Λάρισας - Παναιγιάλειος

Καλλιθέα - Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΕ Καραϊσκάκης - ΟΦΗ

Εργοτέλης - Πανσερραϊκός

Αχαρναϊκός - Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή - Σπάρτη

Άρης - Βέροια

 

32Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/05)

ΑΟ Τρίκαλα - ΑΟΧ Κισσαμικός

Απόλλων Πόντου - Απόλλων Λάρισας

Αιγινιακός - Καλλιθέα

Παναιγιάλειος - ΑΕ Καραϊσκάκης

Αναγέννηση Καρδίτσας - Εργοτέλης

ΟΦΗ - Αχαρναϊκός

Πανσερραϊκός - Παναχαϊκή

Δόξα Δράμας - Βέροια

Σπάρτη - Άρης

 

33Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/05)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Απόλλων Λάρισας

Καλλιθέα - ΑΟ Τρίκαλα

ΑΕ Καραϊσκάκης - Απόλλων Πόντου

Εργοτέλης - Αιγινιακός

Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος

Παναχαϊκή - Αναγέννηση Καρδίτσας

Βέροια - ΟΦΗ

Άρης - Πανσερραϊκός

Δόξα Δράμας - Σπάρτη

 

34Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/05)

Καλλιθέα - ΑΟΧ Κισσαμικός

Απόλλων Λάρισας - ΑΕ Καραϊσκάκης

ΑΟ Τρίκαλα - Εργοτέλης

Απόλλων Πόντου - Αχαρναϊκός

Αιγινιακός - Παναχαϊκή

Παναιγιάλειος - Βέροια

Αναγέννηση Καρδίτσας - Άρης

ΟΦΗ - Σπάρτη

Πανσερραϊκός - Δόξα Δράμας

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πέθανε ο διαβόητος serial killer Τσαρλς Μάνσον

Ο δολοφόνος νοσηλευόταν τις τελευταίες ημέρες σε νοσοκομείο συνοδευόμενος από πέντε αστυνομικούς

Ελληνίδα SMILF, έλα να υποκλιθείς στο κοινό σου

Μετά τις MILF μας προέκυψαν οι SMILF. Έλα να δεις ποιες είναι και γιατί αξίζει να τις γνωρίσεις.

Γνωστή πορνοστάρ εξομολογείται: Τα πιο περίεργα που μου έχουν ζητήσει

"Καυτές" αποκαλύψεις από την βραβευμένη Άσα Ακίρα, που έχει αποτελέσει έμπνευση για την δημιουργία της πιο ακριβής κούκλας του κόσμου

Η απόπειρα δολοφονίας του Βαρδή Βαρδινογιάννη από τη 17Ν

Ακόμη και (ακριβώς) 27 χρόνια μετά, η αποτυχημένη ενέδρα της 17Ν στον Έλληνα επιχειρηματία είναι μια αφήγηση που κόβει την ανάσα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24