FOOTBALL LEAGUE

Τέταρτος με τριάρα ο ΑΟΧ Κισσαμικός

Γ ΕΘΝΙΚΗ / ΕΘΝΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο ΑΟΧ Κισσαμικός νίκησε 3-0 την υποβιβασμένη Καλλιθέα και τελείωσε στην τέταρτη θέση την εντυπωσιακή του πορεία στη Football League της τρέχουσας σεζόν.

Τρία γκολ επιφύλαξε το τελευταίο ματς της σεζόν για τη Football League. Η υποβιβασμένη Καλλιθέα υποδέχθηκε τον ΑΟΧ Κισσαμικό και γνώρισε την ήττα (0-3).

Η ομάδα από την Κρήτη άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με την κεφαλιά του Παντελάκη, ενώ διεύρυνε το προβάδισμά της (0-2) στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου χάρη στην επιμονή του Χαλκιαδάκη. Το τελικό σκορ (0-3) διαμόρφωσε ο Λεμονής στο 84ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κουτογλίδης, Ντιακιτέ (54' Ζυγκερίδης), Συριόπουλος, Παπαγγελής, Παυλής, Χοτζάλι, Μίγγος, Τουρούκης (74' Βασιλείου), Κόττας (46' Μήλιος), Ζεζάι, Γλυνός

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Αρναούτογλου, Παντελάκης, Τόλι, Ζιούλης, Σάλιακας (82' Αποστολίδης), Σελινιωτάκης (70' Καραγεώργης), Γκίνη, Λεμονής, Χαλκιαδάκης, Βρεττός (59' Νικόλτσης)

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (34Η)

Παρασκευή 25 Μαΐου

Τρίκαλα - Εργοτέλης 0-3(52' Έφορντ, 57' Ιατρούδης, 76' Σταματάκος)

Κυριακή 27 Μαΐου

Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης Άρτας 3-1 (34' Κανούλας, 77' Μαυριάς, 90' Παπαζαχαρίας/13' Ψιάνος)

Αιγινιακός – Παναχαϊκή 0-2 (39' Αντωνακόπουλος, 45' Κυνηγόπουλος)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Άρης 0-1 (90+2' Λώττας)

ΟΦΗ – Σπάρτη 5-0 (11', 25', 68' Μάνος, 64' Κουτσιανικούλης, 70' Παπαστεριανός)

Πανσερραϊκός - Δόξα Δράμας 3-4 (29' Δούμτσιος, 41' Πόζογλου, 80' Ενομό - 31'-90' Αρναρέλης, 39' αυτ. Μακούσης, 53' Κουσκουνάς)