FOOTBALL LEAGUE

Νίκη παραμονής για Πανελευσινιακό, 3-1 στην Καλλονή

FOOTBALL LEAGUE / ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΚΑΛΛΟΝΗ (Eurokinissi Sports / ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ) EUROKINISSI SPORTS

Ο Πανελευσινιακός νίκησε με 3-1 την Καλλονή στη Λέσβο - πρώτο εκτός έδρας τρίποντο μετά από 425 (!) ημέρες - και δείχνει αποφασισμένος να παλέψει για να παραμείνει στη Stoiximan.gr Football League. Ολοταχώς προς Γ' Εθνική οι "σαρδέλες".

Στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η "αυλαία" της 28ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League, ο Πανελευσινιακός πέρασε από τη Λέσβο επικρατώντας της Καλλονής με 3-1.

Η ομάδα της Ελευσίνας πίεζε από την αρχή του ματς για να ανοίξει το σκορ, αλλά οι Ζέλιος και Κασνέτση δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Μανιάτη.

Οι "σαρδέλες" άνοιξαν το σκορ, κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, με τον Ζουλιώτη τρία λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο, οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, καθώς ο Κωνσταντινίδης ισοφάρισε για την ομάδα της Ελευσίνας στο 44ο λεπτό μετά από επίθεση διαρκείας.

Στο 50ό λεπτό, ο ίδιος παίκτης με σουτ εκτός περιοχής ,δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μανιάτη και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Ελευσίνας, ενώ παραλίγο να πετύχει και χατ-τρικ στο 63ο λεπτό.

Αφού το δοκάρι του στέρησε την ευκαιρία, ήρθε ο Κασνέτση στην επαναφορά να διαμορφώσει το τελικό 1-3.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Σάββα (36' Αποστόλου), Ευαγγελιδάκης, Μέγκαχεντ (55' Μέξης), Λίταινας, Γιουκαρής, Λαμπράκης, Σισέ, Σοφιάνης (68' Δικαιόπουλος).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκόμες, Τσίγκρος, Γραικός, Κολόκας, Ζέλιος (78' Μουστάκης), Κασνέτση (65' Σταματάκης), Σιλιγαρδάκης, Κωνσταντινίδης, Κρισμάρεβιτς, Πρίντεμπς (56' Δημόπουλος), Αγγελούδης.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Σάββατο (29/4)

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης 1-1 (54' Μάνος - 84' πεν. Σιατραβάνης)

Κυριακή (30/4)

Αχαρναϊκός - Λαμία 0-3 (42',56',84'Καραγιάννης)

Κισσαμικός - Τρίκαλα 1-3 (78' Μίλιτς / 25', 48' Μουμίν, 35' Γιαννιτσάνης)

Αιγινιακός - ΑΟ Χανιά 5-1 (45' πεν., 72' Γιαζιτζόγλου, 55' Ζγκούρη, 58' Πατράλης, 85' Φασίδης / 61' Τσουκάνης)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλιθέα 1-0 (21' Τσιλούλης)

Παναιγιάλειος - Σπάρτη 2-4 (9' Κρητικός / 37', 44', 92' Φράγκος, 42' Αναστασάκος)

Πανσερραϊκός - Άρης 0-0

Αγροτικός Αστέρας - Πανθρακικός 3-0 (α.α.)

Δευτέρα (1/5)

Καλλονή - Πανελευσινιακός 1-3 (42' Ζουλιώτης / 44',50' Κωνσταντινίδης, 64' Κασνέτση)