ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τεσσάρα η Emirates με πρωταγωνιστή τον Λέτο

Ο Σεμπαστιάν Λέτο είναι σε εξαιρετική κατάσταση και ήταν εκ των μεγάλων πρωταγωνιστών της Emirates στη νίκη της με 4-0 επί της Hatta Club. (VIDEO)

Την ώρα που έχει στείλει στον Παναθηναϊκό εξώδικο προειδοποιητικού χαρακτήρα, ο Σεμπαστιάν Λέτο έχει πρωταγωνιστικό χαρακτήρα στη νέα του ομάδα στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

Στην τρίτη του συμμετοχή με την φανέλα της Emirates οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 4-0 επί της Hatta Club.

Ο Αργεντινός επιθετικός μπορεί να μην σκόραρε, όπως είχε κάνει στο ντεμπούτο του, ωστόσο είχε συμμετοχή στα τρία από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του. Στο πρώτο τέρμα που σημείωσε μόλις στο 2ο λεπτό ο Αλχουσαΐν Σαλέχ η φάση ξεκίνησε από τα πόδια του.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με ωραία κάθετη πάσα βρήκε τον Σεμπαστιάν Σάες ο οποίος κέρδισε το πέναλτι με το οποίο έγινε το 2-0, ενώ στο 51' και πάλι βρήκε τον συμπατριώτη του ο οποίος έκανε το 3-0. Ο Λέτο ολοκλήρωσε την παρουσία του στο ματς στο 79 όταν και έγινε αλλαγή.