ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στην Μπάγερν Μονάχου το Audi Cup

Η Μπάγερν Μονάχου υποχρέωσε τη Ρεάλ Μαδρίτης στην πρώτη της ήττα (1-0) επί εποχής Ράφα Μπενίτεθ. Αρκούσε το γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι για τους Βαυαρούς, οι οποίοι κατέκτησαν το Audi Cup. (VIDEOS)

Στην Μπάγερν Μονάχου, η οποία νίκησε με 1-0 τη Ρεάλ Μαδρίτης, κατέληξε το Audi Cup. Η ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα το κατάφερε, χάρη στο γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι στο 87ο λεπτό.

Ήταν η πρώτη ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Ράφα Μπενίτεθ στην τεχνική της ηγεσία. Ανησυχία για τον τραυματισμό του Πέπε, που αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο δίνοντας τη θέση του στον Νάτσο, 26 λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Ραφίνια (83' Μπένκο), Μπενατιά, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Λαμ (46' Ρόντε), Τσάμπι Αλόνσο (65' Χόιμπιεργκ), Βιδάλ (60' Μπερνάτ), Γκέτσε (46' Λεβαντόβσκι), Μίλερ, Ντόουγκλας Κόστα

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ (73' Ντανίλο), Πέπε (16' Νάτσο), Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο (58' Αρμπελόα), Καζεμίρο (46' Ιγιαραμέντι), Κρόος, Λούκας Βάθκεθ (73' Μπόρχα Μαγιοράλ), Ίσκο (57' Μόντριτς), Τσέρισεβ (46' Ασένσιο), Χεσέ (58' Χάμες Ροντρίγκες)

Στην τρίτη θέση η Τότεναμ

Η Τότεναμ νίκησε με 2-0 την Μίλαν, την Τετάρτη, για το Audi Cup. Τα γκολ για την αγγλική ομάδα σημείωσαν οι Τσαντλί και Κάρολ. Ο πρώτος στο 8ο λεπτό με εκπληκτική προσπάθεια και αναλόγως εκπληκτικό σουτ, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αμπιάτι. Το δεύτερο από τον Τομ Κάρολ, στο 70ό λεπτό. Στα θετικά, η επιστροφή του Ουγκό Λορίς μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε. Πολλές αλλαγές από Μαουρίσιο Ποτσετίνο και Σίνισα Μιχάιλοβιτς, στην τρίτη θέση του Audi Cup η Τότεναμ.

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι (46' Ντοναρούμα), Αμπάτε (70' Ντε Σίλιο), Άλεξ (46' Παλέτα), Μεξές (77' Έλι), Καλάμπρια (77' Αντονέλι), Μοντολίβο (42' Ντε Γιονγκ), Πόλι (46' Νοτσερίνο), Μάουρι (77' Μποναβεντούρα), Σούσο (77' Χόντα), Τσέρτσι (78' Αντριάνο), Μάτρι (61' Μπάκα)

ΤΟΤΕΝΑΜ: ΜακΓκι (54' Λορίς), Τρίπιερ, Ντέιβις, Ντίερ (54' Γουίνκις), Βερτόνχεν (45' Βίμερ), Φάσιο, Τσαντλί (54' Μέισον), Μπενταλέμπ (69' Αλί), Λαμέλα (83' Ντεμπελέ), Κάρολ, Όνομαχ