ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ζινιάκ... τρελάθηκε!

Ζινιάκ

Σε δαιμονισμένη κατάσταση ο Αντρέ-Πιέρ Ζινιάκ έκανε χατ-τρικ απέναντι στην Τζαγκουάρες. Βαριά ήττα για την Κρουζ Ασούλ του Μπενίτεθ. Της ανατροπής στο Μονάρκας - Λεόν (VIDEOS)!

Η απόφαση του Ζινιάκ να πάει στο Μεξικό ξένισε αρκετούς, όμως η αλήθεια είναι πως η Liga MX αποτελείται από ποιοτικές ομάδες με πολλά χρήματα. Ο Γάλλος επιθετικός έχει ξεκινήσει καταπληκτικά στην Τίγκρες κάνοντας μάλιστα χατ-τρικ απέναντι στην Τζαγκουάρες.

Όσον αφορά την Κρουζ Ασούλ του Χόρχε Μπενίτεθ συνέχισε την πτωτική της πορεία (12η θέση), χάνοντας με 3-1 εντός έδρας από την Τιχουάνα. Μάλιστα οι "μηχανές" έμειναν με δέκα παίκτες στο 37ο λεπτό λόγω της αποβολής του Τοράντο.

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Μπενίτεθ (δανεικός από τον Ολυμπιακό) έγινε αλλαγή στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.

Της ανατροπής!

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε και στο "Estadio Generalísimo" ανάμεσα σε Μονάρκας - Λεόν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δυο φορές στο σκορ για να χάσουν στο τέλος με 4-3, με τον Μποσέλι να χαρίζει με δυο τέρματα τη νίκη στην ομάδα του.